Damızlık Düve Hibesi 2019
Damızlık Düve Hibesi 2019

TİGEM 5 Düve Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Hayvancılık hibeleri 2019 yılı desteklemeleri başvuruları ne zaman yapılacak. Kimler hibe hayvan alabilir. Bayanlara hayvan hibesi kapsamında verilecek olan 5 inek hibe alma şartı 2019 yılında nasıl olacak? Hayvancılık alanında verilen diğer hibe ve desteklerden yararlanmak isteyenlerin yapması gerekenler. Kimler geri ödemesi olmayan hibe imkanından yararlanabilir. Genç çiftçi hayvan dağıtımı ne zaman yapılacak. Devlet tarafından hibe olarak verilecek olan hayvanlar ve başvuru şartları hakkında merak ettikleriniz.

TİGEM 5 Düve Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Özellikle bayanların hayvancılık sektöründe daha aktif rol almaları amacı ile 2019 yılında verilecek olan hibe hayvanlar öncelikle bayanlara verilecek. Bu neden ile hibe almak isteyen bayanların avantajı daha da büyük. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda verilen desteklerden bayanların çok az yararlandığı açıklanmıştır. Bu neden ile 2019 yılında bu uygulama sayesinde daha fazla bayanın devlet desteği ile hayvancılık yapmalarının önü açılmış olacak. Sizde küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık yapmak istiyorsanız verilen bu hibe imkanından  yararlanabilir ve hayvanlara herhangi bir ücret ödemeden temin edebilirsiniz. Tabi ki bu uygulamadan yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken belirli kriterler ve şartlar bulunmaktadır. 5 İnek Hibe Alma Şartı 2019 imkanları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma

TİGEM 5 Düve Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?
TİGEM 5 Düve Desteği Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

nız adına aşağıda bu şartların neler olduğu açıklanmıştır.

 

Devletin Verdiği Hibeler 2019 Teşvik Listesi

5 İnek Hibe Alma Şartları

2019 yılında öncelikli olarak bayanlara verilecek olan hibeler her zaman ki gibi Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecektir. Bu imkanlardan yararlanarak hayvancılık yapmak isteyenlerin taşıması gereken şartların neler olduğunu belirtmek gerekirse;

  • Geçtiğimiz yıllarda verilen hibe hayvan uygulamalarından daha önce yararlanmamış olmak
  • Genç çiftçi kaydını oluşturarak yapmak istediğiniz hayvancılık alanı (İnek, Koyun) belirtmeniz gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunacak kişinin hayvancılık yapmak istediği kırsal alanda yaşaması veya hibe aldıktan sonra bu bölgede ikamet edeceğiniz taahhüt etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin sigortalı olarak herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olması gerekmektedir.
  • Hayvancılık yapacağı arazinin kendisine ait olması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunduktan sonra verilecek olan hibe hayvanları teslim almak istemeyenler 2 yıl boyunca herhangi bir hibe programından yararlanamazlar.
  • Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
  • Ayrıca evli ve çocuklu olanlara verilecek hibe hayvan programında pozitif ayrıcalık tanınacaktır.
  • Başvuru sahibinin en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları yerine getirenler bu uygulamaya başvuruda bulunabilirler. 5 İnek Hibe Alma Şartı 2019 imkanları dahilinde hayvancılık yapmak isteyenler ilk olarak gencciftci.tarım.gov.tr adresinden üyelik işlemlerini yapmalıdır. Bu işlemi tamamlayanlar bulundukları bölgedeki Tarım ve Orman Müdürlüklerine giderek 2019 yılında başvurularını tamamlayabilecekler.

Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi kapsamında 2019 yılında hayvan dağıtımları 30 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Devlet Büyükbaş Düve Desteği 2019 Yılı Başvuruları isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.


Bir yorum

  1. 5 adet simental damızlık düve alacağım fıyatları öğrenebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir