Tefeci Cemil İletişim Bilgileri Telefonu 2019

Tefeci Cemil Facebook Adresleri Sosyal Medya İletişim 2019

Dar zamanda borç paraya ihtiyaç duyan vatandaşlara tefeci cemil tarafından 2019 yılında 50 bin lira veya 100 bin liraya kadar elden taksitle para verdiğinden bahsedilmektedir. İstanbul ilimizde Ankara’da İzmir’de Bursa’da veya Kocaeli’de sosyal medya üzerinden elden senetle maket verdiğinden bahsedilen Nihat, Tufan, Yaşar, Baba Hakkı, aslında internette senetle para dağıtan vatandaşlardan biri olduğu düşünülmektedir. Bu kişiler gerçek olmadıkları gibi yaptıkları işin niteliği de suçtur.

Tefeci Cemil Kimdir? Borç Para Veriyor mu?

Ne gariptir ki ülkemizde tefecilik suç olmasına rağmen Hakan, Mustafa, Nihat, Yusuf, Tufan gibi birçok tefeciye İnternet ortamında görebilme imkanına sahibiz. Aslında tefeci cemil ismi verilen vatandaş gerçek bir kişi olmayıp sosyal medyada para dağıtan kişiler olarak görülmeyi amaçlamaktadır.

Tefeci Cemil Sosyal Medya yer alan ve gerçek olmayan bir isimdir.

Bu kişilerin gerçek yüzü ise borç paraya ihtiyacı olan vatandaşın ilinde bulunan üç beş kuruşu alabilmektir.  bu tefeciler internette para dağıttıklarını söyleselerdi birçoğunda başvuru yaptığınızda sizden peşinat talep edecektir.  Öyle ki bu peşinat elden değil internet üzerinden havale ile yapılmasına imkan tanımaktadır lar. Bunun amacı ise gerçekte kimsenin size borç para vermeyeceği ve elinizdeki üç kuruş para verme vaadiyle dolandırmaktır.  Kamil, Mustafa, Hakan, Tufan, Yaşar, Erol, Necmi ve elden taksitle altın satan kişilerin bir çoğu Hayal ürününden ibarettir.

Tefecilerin faiz oranları net değildir ve sizi kandırmak için her türlü yola başvururlar.

Sosyal Medyadan İletişim Kuruyorlar

Siz yine de Twitter üzerinden para dağıtanlara ulaşmak için bir arama gerçekleştirebilirsiniz. Tefeci Cemil İletişim Bilgileri Twitter sayfasını ziyaret edin.

Eğer Facebook kullanıyor iseniz Facebook sosyal ortamından tefecileri araştırabilirsiniz. 

Linkedin Instagram kullanıyor iseniz bu sayfalardan da kişinin adresi iletişim telefonu ve diğer bilgilerini araştırabilirsiniz.

Tefeci Cemil İletişim Bilgileri Sosyal Medyada Olduğu Söylenmektedir.

Elden taksitle borç para veren bu vatandaşın telefon numarasına ulaşmak istiyor ancak henüz net bir telefon numarası bulamamış iseniz bu kişinin suç olan bir davranışı ortaya koyması sonrasında telefon numarasını aç ara vermek istemesinden kaynaklanmaktadır.

Yani Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince ülkemizde tefecilik suçtur ve bunun istisnası bulunmamaktadır.  para karşılığında para dağıtan tek kurdu işler Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu’nun izni ile finansal kuruluşlar ve bankalardır.  Bankalar ve finans kuruluşları ise elden senetle nakit avans veya borç para vermezler. Bankaların belli bir kredi faiz oranları mevcuttur.   Tefeciler ise yasal olarak işlem yapmadıklarından dolayı çok yüksek faizlerle çalışırlar. herhangi bir tefeciden Bugün 10 bin lira borç para alırsanız aynı parayı geri 30 bin lira olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz.  Elinize tahsilat için değişik tipteki insanlar gelebilir. sizi tehdit edebilirler ve elinizde avucunuzda ne varsa onu almak için ellerinden gelen gayreti sarf edebilirler.

TCK şöyle demektedir.

Madde 241 – (1) Kazanç elde etmek amacıyla başkasına ödünç para veren kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bu yüzden diyoruz ya Mustafa veya Cemil  tefecinin ismi ne olursa olsun mutlaka Uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

Zor gününüzde borç paraya ihtiyacınız var ise sizlere diğer acil nakit bulma yöntemlerini tavsiye ederiz.

Elden taksitle cep telefonu satan mağazalar bugün alacağınız iPhone veya Samsung marka bir cep telefonunu sayesinde Nakit paraya kavuşmanızı sağlayabilirler.  Örneğin bugün 5000 liraya alacağınız bir cep telefonunu aynı gün 4500 lira yaşatarak nakit para elde edebilirsiniz. atın aldığınız telefon fiyatı ile sattınız fiyat arasında 500 TL fark olsa da bu 500 lirayı tefeciye vermekten İyidir. Sonuç itibariyle yaptığınız işlem yasaldır ve suç teşkil etmemektedir.

Bankalara Başvuru Yapın ve Kredi Notunuzu Yükseltin

yine mahallenizde daha önceden Alışveriş yaptınız ve size güvenen bir kuyumcu var ise elden taksitle altın satın alarak aynı gün bozdurup Nakit paraya çevirebilirsiniz.  elden taksitle altın satan kuyumcular zor gününüzde size yardımcı olabilir.

Kara listede iseniz veya bankalar tarafından isminize Kırmızı kalem çekilmiş ise yine tefeci Cemile gitmeden önce sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları değerlendirebilirsiniz.

bu bankalar Kara listede olan vatandaşa normal şartlardaki faiz oranlarından biraz daha yüksek faiz ile kredi verirler.  bu bankaların ortalama faiz oranları aylık %2 civarındadır. zaten diğer bankalarda şu an itibariyle aylık yüzde 0.80 civarında faiz almaktadırlar.  Her ne olursa olsun sonuç itibariyle bankadan ihtiyaç veya konut kredisi çekmek yasal bir işlemdir.

Tefeciye gitmeden para bulmanızı sağlayacak 1 yöntem ise kara listeye düşüren sicilini temizlemenizdir.  Hiç kimseye size düşük faizle ve geri ödeyebileceğiniz bir parayı vermek istemez. Bu sebeple en güzel yöntem sizi kara listeye düşürmüş olan borcunun ana kaynağını tespit edip bu kaynağı ödemenize ya taksitlendirmenizdir.  Aşağıda isimleri yazılı bankalar sizlere borç kapatma kredisi verebilir.

 1. Ziraat Bankası
 2. Halk Bank
 3. DenizBank
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Garanti Bankası
 6. Ziraat Katılım Bankası
 7. HSBC
 8. ICB Bankası
 9. Vakıflar Bankası

yukarıda saymış Olduğumuz bu bankaların herhangi birine başvuru yaparak başka bir bankaya olan borcunuzu yapılandırmanız sağlanabilmektedir. Tefeci cemil veya başka bir tefeciye başvurmadan önce yasal yollara başvurmanız önemli bildiririz.


33 yorum

 1. Benim acil 15 bine ihtiyacim var hemde cok acil

 2. 7500 TL ihtiyacim var. 1000 TL odeyebilirim. Yardimci olur musunuz?

 3. Merhaba.. Acil 1500 tl ye ihtiyacım var lütfen bana ulaşın 1 buçuk ay içerisin de geri öderim ..

 4. 10 bin ihtyacim var ayda 1000 tl odeyebilirim dönüş yaparsanız sevinirim 0536

 5. bana 200 .000tl ye ihtiyacım var

 6. 30.000.tl ye acil ihtiyacim var

 7. Elimde senet var parami alamiyorum borclu mutahit. Bana yardimci olurmusunuz acil

 8. Cok ihtiyacım var para lazım bana dönüş yapar mısınız ?

 9. Acilen 16bin TL’ye ihtiyacım var. Senetle gereken faiziyle öderim. Lütfen yardımcı olun. Hastam var . Acilen

 10. Acil olarak paraya ihtiyacım,yardımcı olabilirmisiniz

 11. acil 80.000tl ihtiyacim var borc kapatma lutfen??yardimci olun cok acil en gec bugun lazim odemelrim var. cevap bekliyorum

 12. Merhaba acil 2 bin tl ye ihtiyacım var çalışıyorum

 13. Elimizde 80 binlik senet var ama alacağımızı tahsil edemiyoruz avukat da senet ancak yinede sallıyorlar bizi seneti size verip yarı parasını almaya razıyız yeterki tahsil edelim

 14. Acil 20 bin lira ihtiyacım var icralık borcumu ödemek için
  Yardımcı olursanız sevinirim

 15. Acil 20 bin liraya ihtiyacım icralık borcumu ödemek için acil dönüş yaparsanız sevinirim

 16. merhabalar bana 30000 TL Lazım 1000 tl ödeyebilirim %kaç faiz ve vadeyle veriyorsunuz?

 17. merheba acil para lazım bana ulasirmisiniz

 18. acil paraya ihtiyacım var 20000tlye

 19. Bana acil ulaşın. Ben herkes gibi para istemiyorum is Birliği yapmak için yazdım. Bana ulaşın.

 20. Merhaba 60. Bin tl lazım acil donus yaparmisiniz

 21. Numan 25000 ihtiyacım var

 22. Selamün aleyküm 10 bin TL lazım yardımınıza ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir