Suriyeli'lere Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları

Suriyeli’lere Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 Şartları

Türkiye’de yer alan devlet ve kamu bankalarından illaki ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz için Türk vatandaşı olmanız gerekmiyor. İster Suriyeli olun isterse Afgan göçmeni olun artık ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir çok bankadan kredi alabilirsiniz. 40.000 liraya kadar ihtiyaç 150.000 TL ile 300.000 liraya kadar ise bir çok bankadan konut alımları için kredi alabilirsiniz. Tabi bazı şartları taşımanız durumunda! Peki yabancı uyruklulara bu imkanlar doğrultusunda kredi veren bankalar hangileridir ? Sizlerden talep edilen şartlar nelerdir ? İşte Denizbank başta olmak üzere Devletimize ait banka olan Halk Bankasının talep ettiği şartlar..

Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankalar

Son yıllarda artan yabancı sayısındaki artış Türkiye’deki bir çok bankayı harekete geçirmiş ve nakit ihtiyaçlarını bu kişilerin karşılanması amacı ile kredi paketi hazırlanmaya teşvik etmiştir. İlk olarak Akbank ile Denizbank’ın başlatmış olduğu ” YABANCI UYRUKLULARA KREDİ ” verme olanaklarını sırası ile Garanti bankası ve İşbankası’da takip etmiştir. Şu an günümüzde artık neredeyse tüm bankalar Suriyeli ve Afganlı tüketiciler başta olmak üzere kredi imkanları sağlamaktadır.

Suriyelilere Kredi Kartı Veren Bankalar
Suriyelilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların MÜLTECİLER dahil olmak üzere nakit para sağlamaları amacı ile başlatmış olduğu bu imkanlardan istifade edebilmeniz için bazı şartları olmaktadır. Bu şartlar Türk vatandaşlarında olduğu kadar siz YABANCI UYRUKLU tüketiciler içinde geçerlidir.

Yabancı Uyruklu Kişilere Kredi Kartı

Ülkemizde bir çok tüketici daha çok KKB Kredi notu değerine takıldıkları için ne yazık ki bir çok bankadan kredi alamamaktadırlar. Bu nedenden dolayısı ile bankalardan kredi alamadıkları için Suriyeli’lere senetle borç veren kuyumcular ve firmalar için başvurularını İnternet üzerinden sağlamaktadırlar. Siz yabancı uyrukların geçmişe yönelik bir NOT DEĞERİNE sahip olmamanız dan ötürü bu SKOR çok da fazla aranmamaktadır. Lakin, şu şartları banka sizlere ister ihtiyaç isterse konut yada taşıt alımı olsun mutlaka talep eder.

  1. Mutlak suret ile GELİR BELGESİ. شهادة الدخل
  2. Kefil en az iki tane قسيمة اثنين على الأقل
  3. REHİN edilecek taşınmaz. ( Bazı bankalar istemeye bilir! ) البضائع تعهد

Bu belgelere sahipseniz yabancı uyruklu tüm tüketiciler Türkiye’de saymış olduğumuz bankalardan ihtiyaç duydukları nakit parayı 40.000 TL kadar rahatlık ile alabilirler.

yabancılara kredi veren bankalar

Yabancı kredi kartlarının Türkiye’de kullanım oranlarını https://bkm.com.tr/yabanci-kredi-kartlarinin-yurt-ici-kullanimi/ sayfasından görebilirsiniz.

Yabancılara Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Yabancı uyruklu tüketicilerin bankalardan kredi almasının belkide en kolay yolu İnternet üzerinden geçmektedir. Bu işin sırrı ise kredi almak istedikleri bankaya bir MEVDUAT HESABI açmalarından geçmektedir. Tercihen AKBANK bireysel müşteriler departmanına gidip bir mevduat hesabı açmanız durumunda İnternet üzerinden hiç bir şekilde gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. 3 dk içinde 30.000 Liraya kadar alacağınız kredi için açacağınız mevduat hesabının yanı sıra mutlaka ilgili departmandan AKBANK DİREK TEK KULLANIMLIK ŞİFRE almayı ihmal etmeyiniz. Almış olduğunuz tek kullanımlık şifre VE MÜŞTERİ NUMARANIZ ile https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresinden sisteme giriş yaparak ” ANA MENÜDE ” ( aşağıdaki resimde olduğu şekilde )

yabancı uyruklulara kredi kartı veriliyor mu

Yabancı Uyruklar Kredi Nasıl Alabilir?

KREDİ / Kredi Başvuru demesi yeterli olacaktır. Daha sonra kaşınıza adınıza tanımlanmış olan bir kredi miktarı belirecektir. Bu rakam sizin kullanılabilir en üst kredi miktarınız dır. İsterseniz bu rakamın altında kredi kullana bilirsiniz ama üstüne ne yazık ki çıkamazsınız. İhtiyaç duydunuz nakit rakamını ve geri ödeme vadesini belirledikten sonra ” KREDİYE BAŞVUR ” demeniz yeterlidir. 3 ile 4 dakika içinde krediniz mevduat hesabına geçecektir. Konut almak isteyen yabancı uyruklu tüketicilerde aynı ekrandan başvurularını İnternet üzerinden rahatlık ile gerçekleştire bilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir