senetle kredi veren bankalar
Senetle Kredi Veren Bankalar Listesi 2019

Senetle Kredi Veren Bankalar Listesi 2019

Çek ve senet işlemleri için KOBİ bankacılığı kapsamında bankalardan kredi alınabilmektedir. Aşağıda ki bankaların verdiği krediler ticari ve tüzel kişiler için verilen vadesi gelmemiş alacakların paraya çevrilmesi içindir. Senetle kredi almak isterseniz eğer, bu bankalardan birine başvurabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Bankalar Şunlardır;

 • Ziraat Bankası,

 • Akbank,

 • Vakıflar Bankası,

 • Yapı ve Kredi Bankası,

 • Denizbank,

 • Qnb Finansbank,

 • İş Bankası,

 • Halk Bank,

 • HSBC,

 • Ingbank,

 • Odeabank,

bulunmaktadır. Bu bankalar parayı ihtiyacı olanlar için değil, ticari işlemlerden doğan durumlarda vadesi gelmemiş olan alacaklar için kombiyo senetlerinin bozdurulması ve paraya çevrilmesinde aracılık edebilirler. Örneğin Ziraat Bankası senetle kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor

http://www.ziraat.com.tr/tr/Ticari/NakdiKrediler/Pages/SenetKarsiligiAvansKredi.aspx sayfasında görüntüleyebileceğiniz gibi,

senetle kredi veren bankalar
senetle kredi veren bankalar

Gerçek ve ticari firmaların vadesi gelmemiş olan alacaklarına bağlı kombiyo senetleri ziraat bankasında bozdurulabiliyor. Banka bu krediyi borçlu cari hesap kredisi şeklinde vermektedir.

Akbank Çek ve Senet Kredisi

Akbank, çek, bono ve senet işlemlerinizi ticari anlamda kullanmanıza yarar sağlayarak gerektiğinde findeks çek raporu almanızı sağlamaktadır. Banka protestolu veya protestolu senet tahsilatı yaptığı gibi, senetinizin hemen paraya çevrilmesi için bir anlamda senetle kredi vermektedir. Ayrıca Akbank toplu şekilde çek ve senet tahsilatı da yapmaktadır.

Senetle Para Nasıl Alınır?

 • Çek ve senetler elektronik ortamda Akbank’a gönderilir.
 • Vadesi henüz 6 aya kadar olan senetlerin bilgileri gönderilir.
 • Senetlerin tahsilinden en geç 1 gün öncesine kadar senet asılları teslim edilir.
 • Senetler tahsil edildiğinde ilgili para kişinin veya firmanın hesabına aktarılır.

İş Bankası Senet Kredisi ve İskontosu

İş Bankası temlik cirosu ile bildirilen kısa süreli çeklerin ve senetlerin alacaklarına ilişkin, çek karşılığı olan istihbaratların olumlu olması ve gerçek satış çekleri olması durumunda, toplam tutarın hesaplamasına göre uygun bir vade bulunarak senetle kredi vermektedir. Bu krediye Çek İskontosu/İştirası kredisi adı verilir.

İskonto – İştira Kredisinde, senet tutarı, senedin bankaya verilişinden vade sonuna kadar geçecek süre için, senet tutarı üzerinden hesaplanan faiz ve BSMV düşüldükten sonra ödenmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Senet Kredisi

Yapı ve Kredi bankasında da, çeşitli senet ve çek işlemleri yapılabilmektedir. Genelde ticari anlamda ki firmalara hizmet sunan bankadan, senetle bireysel kredi çekmek mümkün değildir. Yapı kredi bankasından senetle kredi alabilmek için;

Çeklerin veya senetlerin elektronik ortamda bankaya gönderilmesi ve yapılan değerlendirme sonucunda olumlu yönde karar verilmesine bağlıdır. Banka ayrıca, iskonto iştiraka kredisi adı verilen senet portföyü geniş müşterilerine henüz vadesi gelmemiş senetlerini istkonto eder. Yapı ve Kredi Bankası iskonto senet kredisi vermektedir.

Halk Bankası Senetle Kredi ve Tahsilat Sistemi

Halk Bankası tarafından da, KOBİ bankacılığı alanında çek ve senetle çalışan işletmelerin bankacılık hizmetlerinde senet tahsilatı, senetle nakit bireysel kredi, çek işlemleri yapılmaktadır.

halkbank senetle kredi veriyor
halkbank senetle kredi veriyor

Halkbank senetle rotatif kredi vermektedir. Firmanın elinde bulunan senetler Halkbank’ta güvence altına alınır ve kredi ödemesi yapılır. Halkbank tarafından senetlerin gününden önce ödemesi yapılır.

Garanti Bankası Senetle İskonto Kredisi Veriyor!

garanti bankası senetle iskonto kredisi
garanti bankası senetle iskonto kredisi
 • Eğer elinizde ki senetin borcunu ödeyecek olan şahıs veya firma, senet kredisi için başvuru yapacağınız Garanti Bankası ile aynı belediye sınırları içerisinde ise,
 • Garanti Bankasından talep ettiğiniz senetle kredi henüz vadesi gelmemiş bir ticari alacak içinse,
 • Senetin vade tarihinden paranın alındığı tarihe kadar oluşacak olan, vergi, komisyon vb. giderleri ödemeyi kabul ediyorsanız Garanti Bankasından kredi alabilirsiniz.

Denizbank TMO Makbuz senetlerine kredi vermektedir.  ÇKS kayıtlı ürün üreticileri, kooperatifler, sanayiciler ve diğer tüccarlar kullanabilmektedir.

Qnb Finansbank Senet Tahsilatı ve Kredi İşlemleri

 • Qnb Finansbank şubeden senet başına masraf alarak 15. TL. tutarla senet tahsil etmektedir.
 • Senet protestosu kaldırma 35 TL,
 • Protesto masrafı 55 TL,
 • Banka senetleri için 35 TL almaktadır.

Qnb Finansbank çek ve senetle kredi işlemleri başvuru yapan firmanın daha önce ki portföyü ve senedin niteliğine bağlıdır. Qnb Finansbank vadesi gelmemiş çeklere dinamik kredi vermektedir.

Senetle para alabileceğiniz pek çok kişi olduğu gibi senetle altın ya da elektronik eşya almak gibi yöntemler de kullanılabilmektedir. Alınan bu eşyalar satılarak yani bozdurularak nakite çevrilebilmektedir.


57 yorum

 1. herkes senet karşılığı para veriyor yorumlarda. fakat kimse iletişim adına bir şey yazmamış .
  bana senet karşılığı 30.000 tl verebilecek var mı 1 aylığına. verebilecek var ise lütfen numara veya mail adresime mesaj atsın .

 2. Merhaba ben işletme sahibi sizle nasıl iletişime geçebiliriz

 3. Çok acil 50 bine ihtiyacım var

 4. Senetle 40 bin

  merhaba ıyı günler senetle kredı vey altın verıyoruz sızlere en dusuk 15000 tl en yüksek 100000 tl verıyoruz 12 ıle 48 ay arasında vade ıle yardımcı oluyoruz cıddı alıcılar yazsın lütfen nokta com adresımız yazmaznı yeterlıdır

 5. snafım ve nakit sıkıntım var senetle yardımcı olmak isteyen arkadaşlar lütfen iletişim bilgisi atarsanız

 6. HERKESE SENETLE KREDI VE ALTIN VERIYORUZ

  MERHABA IYI GUNLER HERKESE SENETLE KREDI VE ALTIN VERIYORUZ EN DUSUK KREDIMIZ 15000 TL EN YUKSEK 100000 TL VERIYORUZ BIZLER 12 İLE 60 AY ARASINDA VADE SECENEGIMIZ VAR VE DUSUK FAIZLE VERIYORUZ DAHA DETAYLI BILGI ALMAK ICIN adresımız ıyı gunler

 7. Tefeci cemil 50 bin veriyor.

 8. yardımcı olurmusunuz murat bey

 9. Merhaba ;

  Bana da çok acil 20,000 tl lazım bu hafta içerisinde geri dönüş yapabilir misiniz ?

  [email protected]

 10. Acil kredileri kapatmak amaçlı 100 bin lazım

 11. 20000 tl ihtiyacım vardır senetle aylık düzenli ödeme yapabilirim yardımcı olurmusunuz

 12. Merhaba herkese senetle nakit ihtiyaçları görünür şirket şartlarına göre verilir kesinlikle on ödeme gibi bir olayiniz yoktur faiz oranları 1.23 ile değişiyor şirket kurumsal firmalar ayır şahsi durumlarda ayrıdır işlemler yasal olarak gerçekleştirilir çalışan veya sikortaniz olması şarttır bu duruma uyan bay ve bayan arkadaşları aramalarını bekleriz

 13. 20000 acil lazım yardımcı olurmusunuz

 14. Nakit ihtiyacınız için yardımcı oluyorum

 15. 50000 acıl arıyorum faızıyle olur -izmırden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir