para yardımı yapan hayırseverler
para yardımı yapan hayırseverler

Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler 2019 Güncel

Maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara para yardımı yapan hayırseverler ile iş adamı zenginler günden güne artmaktadır. Gıda, giyim, eğitim, sağlık, burs gibi yardımlar haricinde hayırseverler maddi destek ve para yardımı sağlamaktadırlar. Nakit sıkıntısı nedeniyle evine icra gelenlere, banka kredileri yüzünden avukatlık olanlara, satın aldığı cep telefonu, bilgisayar ve beyaz eşya gibi ürünlerin taksitlerini ödeyemeyenlere hayırsever zenginler tarafından elden nakit para verilmektedir.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler Kimlerdir?

Bu şahıslar daha çok kimliklerinin bilinmesini istemeyen, fakir ve zor durumda olan vatandaşlara kendileri ulaşan, sosyal medyada yapılan yardım kampanyalarını takip eden kimselerdir. İstanbul, Ankara gibi illerimizde hayırseverler çoktur. Özellikle büyük iş adamları, ekonomik durumu yerinde olan şirketlerin sahipleri, futbolcular, vakıf, dernek ve benzeri sosyal yardım kuruluşlarının sahipleridir.

Bazı hayırseverler ise, elden tek tek yardım yapmak yerine, belirli bir kitleye ulaşmak için yardım vakfı kurarlar ve bu vakıftan her ay düzenli olarak hiç geliri olmayan veya zor bir dönem geçiren kişilere destek çıkarlar.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler listesinden birçok yardımsevere ulaşabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler ve Zenginler Kimlerdir
Para yardımı yapan hayırseverler ve zenginlere ulaşabilirsiniz.

Zenginlerden Para Yardımı Alınabilir mi?

Fakirin yardım eli uzatan her vatandaşa para yardımı yapacağı, zenginlerin ise kimseye yardım etmedikleri, sadece kendini düşündüklerini anlatan ata sözleri ve deyimler vardır. Ancak bu sözler herkes için söylenemez. Sosyal medyadan ve haber kanallarından da gördüğünüz gibi, Türkiye’de özellikle sağlık problemleri nedeniyle hastane kapısında kalan, ameliyat veya tedavi için maddi desteğe ihtiyaç duyan, işinden kovulan ve ekmeği dahi olmayan birçok vatandaşımıza paylaşımın yapıldığı aynı gün itibariyle sahip çıkılmakta ve hayırseverler tarafından yardım yapılmaktadır. Bu durum geçerli iken zenginlerin para yardımı yapmadığını söylemek doğru değildir. Önemli olan gerçek ihtiyaç sahibi olmak ve yardım yapmak isteyen kişilere ulaşabilmektir. Batı ERÜLKÜN, Kenan MİRDEMİR, Hakan DEMİR, Oktay KAYA, Ahmet YILMAZ gibi hayırseverlerin olduğu bilinmektedir.

TRT Diyanet bölümünde yayınlanan ve yapılan yardımları anlatan hayırseverler bölümünü izleyebilirsiniz.

Günümüzde facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarının sıklıkla kullanılması nedeniyle, bazı hayırseverler ise, bu hesaplardan maddi yardıma ihtiyaç duyanlara ulaşmaya çalışırlar. Ancak, paraya ihtiyacı olmamasına veya zorunlu ihtiyacı bulunmamasına rağmen, çıkar sağlamak amacıyla vakıflara, derneklere, hayırseverlere, iş adamlarına ve zenginlere başvuru yapan, her gün kapısını çalan kişiler olmasından dolayı birçok iş adamı çekimser davranmaktadır. Çünkü yapılan yardımın gerçek ihtiyaç sahibine ulaşması önem arz etmektedir.

Maddi Yardım

İnternet sayfalarından hiçbir hayırseverin direk iletişim numarasını, facebook adresini veya telefon numarasını bularak iletişim kuramazsınız. Eğer siz böyle bir yardım yapmış olsa idiniz, direkt iletişim bilginizi paylaşır mıydınız? Böyle bir iletişim numarası paylaşılmış olsaydı, ihtiyacı olan olmayan herkes bu hayırsever vatandaşlardan yardım talep ederdi.

hayırseverler
Para yardımı yapan hayırseverlere başvurabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bu kapsamda eğer gerçekten, sağlık, barınma, gıda, yakacak gibi ihtiyaçlarınız var ise, sosyal medya hesaplarından veya kendi hesabınızdan talebinizi iletebilir, Twitter, İnstagram gibi araçlardan sesinizi duyurabilirsiniz. (Not: Sitemizden maddi yardım yapılmamaktadır.)

Yardım Yapan Yerlere Ulaşım Seçenekleri

Yardım yapan kurum, şirket veya şahsi kişiler siz istemediğiniz sürece sizlerin ihtiyaç sahibi olduğunuzu bilemezler. Bu sebeple bu kişilere sizin ulaşmanız gerekecektir. Kurumlara ulaşmak şahsi kişilere ulaşmaktan daha kolaydır. Çünkü bu tip yerlerin başvuru yerleri sabittir. Şahsi kişilere ulaşmak için ise;

  • Sosyal medya hesaplarında verilen yardım taleplerine geri dönüş yapabilirsiniz. Bu hesaplarda verilen “İhtiyacı olanlara yardım yapılacaktır” sloganlarını inceleyebilir ve bu kişilere şahsi hesaplarından ulaşabilirsiniz.
  • Maddi yardım yapacak kişiler bazı Vakıflar ile iletişim halinde olabiliyorlar. Bu Vakıflara müracaat edip iletişim bilgilerinizi bırakarak, yardım yapacak kişilerin sizlere ulaşmasını ve durumunuzu incelemeye almasını sağlayabilirsiniz.
  • Yardım yapma olasılığının yüksek olduğunu düşündüğünüz şirketlere internet aracılığı ile ulaşabilir ve mail bırakabilirsiniz ya da şirkete ait telefon numaraları ile iletişim kurabilirsiniz.
  • Yardım yapan ünlüler ve futbolcular da bbulunmaktadır. Bu kişilere ise yine sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarının yanı sıra televizyon programları aracılığı ile de durumunuzu beyan edebilirsiniz.
  • Eğer öğrenci iseniz burs veren kişilere ulaşabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu hususta zengin ve varlıklı hayırseverler öğrencilere fazlası ile destek sağlamaktadır.

Veren el, alan elden üstündür!


4 yorum

  1. Iy aksamlar size nasil ulasa bilirim

  2. ALLAH RIZASI ICIN BANA YARDIM EDIN NOLUR IKI KÜÇÜK KIZLARIM VAR ESIM CEZA EVINDE EV KIRA BÜYÜK KIZIM ANAOKULUNA BASLADI MASRAFI BASLADI ALLAH RIZASI ICIN YARDIM EDIN NOLUR

  3. Hayır sever iş adamlarına sesleniyorum başıma gelmeyen kalmadı 2 kere yuvam yıkıldı 4 çocuk yaşlı birine verdiler oda bakamam diyip dışarı attı daha neler neler bi canım kaldı

  4. Hayirseven buyuklerim ben iki kizi olan dul ve madir bi anneyim hic bi gelir giderim yok cok zor ve muhtacim gunlunuz den geldiği kadar bana yardimci olursaniz beni ve iki yitimimi sevindirirsiniz işallah cep cok madurum