maddi yardım yapan futbolcular
maddi yardım yapan futbolcular

Futbolcular Maddi Yardım Yapıyor mu?

Futbolcular ve spor kulüplerinde kayıtlı olan sporculardan bir bölümü, maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere geri ödemesiz destek sağlamaktadırlar. Bu futbolcular içerisinde en çok hayırsever olanlar genelde büyük takımlarda bulunan futbolculardır. Amatör kulüplerden tutunda, Fenerbahçe, Galatasaray gibi büyük takımlarda oynayan antrenörler, kaleciler veya oyuncuların büyük bölümü yardım vakıflarına destekte bulunurken, bir bölümü de maddi durumu iyi olmayan kişilere elden para yardımı sağlarlar.

Hangi Futbolcular Maddi Yardım Yapıyor?

Hemen hergün facebookta hastalığı nedeniyle yardıma ihtiyaç duyan, ameliyat masrafları için para bekleyen veya herhangi bir tıbbi ürünün alınması için nakite ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza birçok futbolcu tarafından para gönderildiğini duymaktayız. Bu yardımlaşma örneği, Türk milletinin özünde olduğundan, olanın olmayana zor durumda olana desteği taktire şayandır. Bu amaçla Beşiktaş, Trabzonspor, İstanbul kulüpleri, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa gibi büyük şehirlerde bulunan kulüplerde oynayan ve her yıl yüksek miktarlarda transferlere imza atan başarılı futbolcular tarafından yapılmaktadır.

Hayırsever Futbolculara Nasıl İletişim Sağlanır?

Eskiden yardımsever vatandaşlara ulaşmak zor olsa da, şimdi hemen hemen tüm futbolcuların ve zengin iş adamlarının sosyal medya hesapları mevcut. Bu hesaplardan kendilerine sesinizi duyurmak çokta zor olmasa gerek. Ancak bu yolla ihtiyacı olmadığı halde, futbolculardan yardım talep eden yüzlerce kişi olması, maddi desteğin ihtiyaç sahibine ulaşmasını engellemektedir.

maddi yardım yapan futbolcular
Yardımsever futbolcular

Tuttuğu takımın kaptanına, 10 numara forma giyen oyuncusuna, en popüler yabancı futbolculara önce bir forma talebinde bulunan kişilerden bazıları daha sonra bu futbolcuyu kullanarak kariyer yapma veya bir şekilde parasını almaya çalışmaktadırlar. Bu durum gerçek ihtiyaç sahiplerini olumsuz etkilemektedir.

Facebook üzerinden futbolcular ve Twitter sayfalarından futbolcular  araması yapabilirsiniz.

Ancak senetkredi.com olarak hiçbir futbolcuya direk olarak iletişim kurduğunuzda, size nakit destek sağlayacağını, borç para alabileceğinizi ifade etmiyoruz.

Maddi Yardım Yapan Diğer Sporcular

Futbol oyuncuları haricinde basketbol ve diğer spor alanlarında forma giyen sporcuların bir kısmı da, maddi destek sağlamaktadır. Ancak bu desteğin, senet karşılığında kredi gibi olduğunu değerlendirmeyin.

 • Sporcuların öğrencilere burslar,
 • Yakacak yardımları,
 • Gıda, giyim ve ihtiyaç yardımları,
 • Sağlık ve hastane masrafları ile her türlü tıbbi araç ve gerecin satın alınması,
 • Aylık belli miktarlarda maaş şeklinde yapılan otomatik ödemeler

bu tür yardımlar futbolcular ve diğer sporcular tarafından yapılan yardımlara örnektir. Türkiye’de yaşanan deprem ve maden faciası gibi olaylarda birçok futbolcu tarafından zor durumda olan ailelere yardım yapıldığı bilinmektedir. Bazı futbolcular tarafından yardım gönüllüsü Vakıflara her ay düzenli olarak ödeme yapıldığı belirtilmektedir.

Yabancı futbolculardan da, Didier Drogba, Ganalı Essien, Mario Balotelli, Kanu, Yobo, Appiah, David Backham, Messi, Samuel eto, Cristiano Ronaldo gibi futbolcularında, yardımsever türk futbolcuları gibi birçok aileye para yardımında bulundukları söyleniyor.

En Yardımsever Türk Futbolcular

Buradan isim vermek istemesek te, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor, Akhisar, Antalyaspor, Gençlerbirliği, Osmanlıspor gibi futbol takımlarımızda bulunan hemen hemen tüm türk oyuncuların,

 • Vakıflara,
 • Derneklere,
 • Aş evlerine,
 • Hastanelere,
 • Çocuk yetiştirme kurumlarına,
 • Hastanelere,
 • Maddi yardıma muhtaç zor durumda ki ailelere

yardımda bulundukları bilinmektedir. Umarız bu yardımlar günden güne devam eder. Eğer sizinde maddi desteğe ihtiyacınız var ise, dilediğiniz taktirde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Devlet kuruluşlarına ve yardımseverlere taleplerinizi iletebilirsiniz.


Bir yorum

 1. Yardima cok ihtiyacim var eyer bana olaşirsaniz e posta kolanmasini bilmiyorum lufren bu cep nomarasin dan ulaşirsaniz sevinirim meduretimi iza ederim ama gercekten cok madurum teşekur ederim