Kredi Notu Yükseltme Taktikleri 2019 (GÜNCEL)

Kredi Notu Yükseltme Taktikleri 2019 (3 Adımda Temiz Sicil)

Kredi kullanmak isteyenler için Kredi Notu hayati önem taşımaktadır. Bankalar tüketici veya herhangi bir kredi verirken müşterisinin kredi notunu baz almaktadır. Bu nedenle kişilerin kredi notu kullanacakları krediyi alıp almayacaklarını belirlemektedir. Bilindiği üzere kredi notu 0 ile 1900 puan aralığında değerlendirilmektedir. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise kredi kullanma ihtimaliniz de bir o kadar artmaktadır. Bu nedenle herkes kredi notunun yüksek olması adına ne yapması gerektiğini merak etmektedir. Sorunsuz kredi kullanmak için Kredi Notunu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı veya kredi notu nasıl artırılır sorunu sorunlar için yapılması gerekenler.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımızın ortak sistem üzerinden kredi notu baz alınmaktadır. Kredi notunun nasıl hesaplandığını merak edenler için bu sistemi nasıl çalıştığı ile ilgili bilgi vererek Kredi Notunu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı:

  • Geçmiş dönem kredi ve kredi kartı ödemeleriniz u sistem için en önemli kriter olarak dikkat çekmektedir. puanlama sistemi bu durum karşısında size bir puan vermektedir. Verilen puanın % 30’luk bir kısmı geçmiş dönem ödemelerinize göre belirlenmektedir.
  • Kredi kullanma sıklığınız kredi notu bakımından % 15 lik bir dilim üzerinden puanlanmaktadır. kısacası daha önceden herhangi bir kredi almışlığınız olup olmadığına bakılır. Bugüne kadar hiç kredi kullanmayanlar bu oranda fazla puan alamazlar. Geçtiğimiz dönemlerde kredi kullanmış ve zamanında ödeme yapmış iseniz bu sistem üzerinden puan alırsınız.
  • Güncel borç durumuzun değerlendirilmesi kredi puanı hesaplama sistemi üzerinden % 25 oranında puan alır. Bankalara borcu bulunmayanlar bu konuda avantajlıdır. Bu güne kadar yapmış olduğunuz işlemler ve borçlar göz önünde bulundurularak Kredi Notuna etki edecek bir oran belirlenir.
  • Yakın zaman içerisinde yapmış olduğunuz kredi başvuruları kredi notu puanlaması üzerinde % 20’lik bir oran ile size dönüş yapmış olur. Yani son zamanlarda kredi başvurularınızın olumlu sonuçlanması kredi notunuzun yüksek çıkmasında etkilidir.
  • Son olarak da bankanın kendi kredi verme kriterlerinin değerlendirilmesi ile belirlenir. Bu değerlendirmeden alacağınız puan kredi notu üzerinde % 10’luk bir etkileşime yol açabilmektedir.

Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları

Geçtiğimiz yıllarda kredi veya kredi kartı yüzünden kredi notu düşük olanların notunu yükseltmek adına yapabileceği bazı kriterler bulunmaktadır. aşağıda Belirttiğimiz bu yöntemleri kullanarak sizde Kredi Notunuzu istediğiniz seviyelere yükseltebilirsiniz.

  • Bankalara olan bütün borcunuzu kapatın
  • Maaş hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı ile fatura ödemelerini gerçekleştirin
  • Maaş aldığınız banka dışında kredi kartınız bulunuyorsa bunları iptal edin ve sadece maaş aldığınız bankadan düşük limitli kredi kartı talep edin
  • Maaş kartınız ile alışveriş  yaparak işlemlerinizi güncel tutunuz.
  • Düşük limitli kredi talebinde bulunun ve düzenli ödeme yapın.
Kredi Notu Yükseltme Yöntemi

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak sizde Kredi Notunu Yükseltmek adına girişimde bulunabilirsiniz. Bunun ile birlikte yukarıda belirttiğimiz yöntemler arasında bulunan kredi kartı ve düşük limitli kredi kullanımı konusunda hala sıkıntı yaşayanlar da aşağıda belirttiğimiz yöntemi kullanabilirler.

Kredi Notu Yüzünden Kredi Kartı Alamayanlar Ne Yapmalı?

Bankalardan kredi başvurusunda bulunmak isteyip de kredi notu düşük olanların izlemesi gereken yolları yukarıda belirttik. Bunun ile birlikte Kredi Notunu Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı diye merak edenlere bir yöntemden daha bahsetmek istiyorum. Sabit bir maaş geliri olanlar bu sistem ile yakın zamanda kredi notunu yükseltebilir ve belirli miktarda kredi veya kredi kartı alabilirler. Bunun için yapmanız gereken herhangi bir bankaya hesap açmanız gerekmektedir. Bu hesaba almış olduğunuz maaşı aktarmalısınız. Aktardığınız bu hesap için otomatik ödeme talimatı vererek fatura ödemelerini bu hesap üzerinden gerçekleştirin. Bunun ile birlikte market ve diğer harcamalarınızı da bu bankanın hesap kartı ile gerçekleştirin. Bu sistem sayesinde kısa bir süre içerisinde Kredi Notunu Yükseltebilirsiniz.

Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin yapacakları işlemlerden en güvenilir ve kesin çözümlüsü borçları yapılandırmak olmaktadır. Borçlarınızı  yapılandırmak için ilk olarak yapmanız gereken şey bankaların güncel faiz oranlarını öğrenmek olacaktır. Faizi en düşük olan bankada diğer bankalarda olan borçlarınızı da tek çatı altında toplayarak yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Ödemelerinizi düzenli yapmanız durumunda 5 yıl içerisinde kara listeden çıkabilirsiniz. Bankalar ile gelecekteki ilişkileriniz yönünden bu duruma imtina edilmelidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir