Evin Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Evin Hepsine Kredi Çıkar mı?

Yeni bir ev almak isteyen veya evini yenilemek isteyenler evin tamamına kredi alabilir mi? Bankalar almak istediğiniz evin değerinin yüzde kaçına kadar kredi vermektedir. Hiç peşinatı olmayanlara evin tamamına konut kredisi kullanmaları mümkün mümkün mü? Konut kredisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular Evin Tamamına Konut Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı haberimizde yer alıyor.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Satın almak istediğiniz evin değerinin tamamını konut kredisi ile karşılamak isteyenler ne yapmalı. Bankalardan alacağınız konut kredisi miktarını artırmanın yolları nelerdir? Evin Tamamına Konut Kredisi Nasıl Alınır? En kolay konut kredisi veren banka hangisi? bu ve bunun gibi sorulara verilecek cevaplar. Ev almak için hiç peşinatı olmayanların yapması gerekenler nelerdir? Bankalara konut kredisi için başvurmadan önce yapmanız gerekenler nelerdir. Aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak sizde almak istediğiniz evin tamamına konut kredisi kullanabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır

Evin Hepsine Kredi Nasıl Kullanılır?

Ev almak isteyip de verecek peşinatı olmayanların evin hepsine kredi kullanmasına imkan veren bankalar son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başladı. Sizde bu bankalardan hiç paranız olmasa bile konut kredisi kullanarak almak istediğiniz evin tüm parasını kredi ile karşılayabilirsiniz. Bunu yapmak isteyenlerin izlemesi gereken 2 yolu bulunmaktadır. Birincisi bankaların vermiş olduğu kredilerin belirlenmesi için yapılan ekspertiz raporu diğeri ise bankaların ilave olarak vermiş olduğu tüketici kredisidir. Bu iki yöntemi kullanarak almak istediğiniz evin tamamına konut kredisi kullanabilirsiniz. İsterseniz bu konular hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verelim. Bazı bankalar tarafından da konut alımları için krediler, konutun ekspertiz değerinin yüzde 100′ üne kadar kullandırılmaktadır.

Almak İstediğiniz Evin Ekspertiz Değerini Yüksek Gösterme

Bilindiği üzere ev almak isteyenlere kredi verecek olan bankalar evin değerinin % 75’ine kadar kredi kullanmalarına imkan vermektedir. Bu neden ile konut kredisi kullanmak isteyenler için ekspertiz değeri çok önemli bir konu olmaktadır. Alacağınız evin muhiti ve diğer kriterlerine göre belirlenen bu değeri yüksek tutması adına ekspertiz ile görüşebilirsiniz. Bunun ile birlikte ekspertiz raporuna itiraz ederek verilen değeri yükseltme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bankalara verilen ekspertiz değerinin % 75’lik kısmının dışında kalan % 25’lik fark içinde isteyenler bankalardan tüketici kredisi kullanabilirler. Bu sayede almak istediğiniz evin tamamına kadar kredi kullanabilirsiniz.

Evin Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

İpotek Göstererek Evin Tamamına Konut Kredisi Kullanın

Peşinatı veya birikmiş parası olmayanların ev almalarına imkan veren bu sistem ile sizde almak istediğiniz evin hepsine kredi kullanabilirsiniz. Kendi üzerinize olması şartı bulunmaksızın herhangi birisinin üzerine olan bir evi ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz. ekspertiz değeri ile belirlenen konut kredisinde kalan farkı gösterdiğiniz ipotek karşılığında gelir durumunuza bakılmaksızın kredi kullanabilirsiniz. Sizde peşinatsız konut kredisi kullanmak adına yukarıda belirttiğimiz yöntemleri kullanabilir ve hiç peşinat vermeden bir ev alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Kullanarak Çekme

Evin %25 lik kısmı içinde bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu krediyi aşağıdaki bankalar veriyor.

  1. İşbank
  2. Denizbank
  3. HSBC Bank
  4. Yapı ve Kredi Bankası
  5. Garanti Bankası
  6. Akbank

Peşinatsız konut kredisi veren pek çok banka bulunmaktadır. Bu yöntemi kullanarak birikmişiniz olmasa dahi ev sahibi olabilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Konut kredisi veren bankalardan Finansbank’ ın bir farkı var. O da herhangi bir peşinatı olmayan müşterilerine ev sahibi olma imkanı sunması. Diğer bankalar tarafından kullandırılacak olan konut kredisi üst limitinin belirlenmesi eksper tarafından yapılıyor. Örneğin konut 100 bin TL ise maksimum yüzde 80′ ine kadar kredi verildiğinden müşterilerin yüzde 20 peşinat sunması gerekiyor.

Ancak peşinatınız olmasa dahi bu bankadan alacağınız krediler ile sizde ev sahibi olabilirsiniz. Faizler sabit olmakla beraber borcunuz bitene kadar taksit tutarınız değişmeyecektir. Banka tarafından müşterilerine 180 aya varan vadeler ile kredi verilmektedir. Evin değerlendirilmesi işlemi kredi başvurusu kabul edildikten 3 gün sonra yapılacaktır. Başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu
  • Almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi
  • Fatura
  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi

Akbank, Denizbank gibi bankaların da peşinatsız mortgage kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir