İnek Kredisi 2019 Teşvikleri
İnek Kredisi 2019 Teşvikleri

Devlet Bedava İnek Veriyor mu? 2019 Yılında Verecek mi?

Damızlık büyükbaş sığır yetiştiriciliği veya süt hayvancılığı yapmak isteyenlere kredi veren bankalar. Devlet desteği ile inek yetiştiriciliği yapmak isteyenlere 2019 yılında verilmesi planlanan teşvikler. Hayvan yetiştiricilerine verilen destek ve kredi imkanları hakkında merak ettikleriniz. Hayvancılık yapmak isteyenlere İnek Kredisi 2019 Hibe ve Destekleri hakkında yapılan yeni düzenlemeler. Sizde Süt ve Damızlık hayvan yetiştiriciliği için verilen kredi ve hibeler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Devlet İnek Veriyor mu?

Süt hayvancılığı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelen faizsiz hayvan kredisi ve devlet destekli hayvancılık kredisi imkanlarıdır. Bu kredi ve hibe imkanlarından yararlanmak isteyenlere nereye başvuruda bulunmalıdır. Kimler inek kredisi altında hayvancılık kredilerinden yararlanabilir. Sizde büyükbaş süt hayvancılığı yapmak için veya hali hazırda yapmakta olduğunuz bu işi büyütmek istiyorsanız bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Bilindiği üzere ülkemizde hayvancılık üzerine kredi veren en önemli banka Ziraat Bankası olarak dikkat çekmektedir. Devlet destekli bütün hibe, hayvancılık için faizsiz krediler bu banka üzerinden verildiği için bütün hayvan yetiştiricileri bu bankaya başvuru yapmaktadır. Bankanın vermiş olduğu İnek Kredisi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin belirli kriterleri taşıması gerekmektedir. Sizin ve almak istediğiniz hayvanların bu kriterleri taşıması halinde bankanın vermiş olduğu krediyi kullanmanız sağlanmaktadır. Uzun vade imkanı dönemsel taksit ödeme kolaylığı ile sizde hayvancılık için gerekli olan finansal desteği bulabilirsiniz.

İnek Destekleri 2019 Yılında Banka Kredileri

Banka hayvan yetiştiricilerine kredi verirken aynı zamanda belirli şartlar koymaktadır. Nasıl bir tüketici kredisi kullanmak istenildiğinde belirli evrakları hazırlamanız gerekli ise bu kredi imkanından yararlanma için de belirli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bunların başında almak istediğiniz hayvanlar için ÇKS üyeliğinizin olması gerekmektedir. Hali hazırda bu işi yapanların bu kredi imkanından yararlanmaları daha kolay olacaktır. Ayrıca alacağınız hayvanlara karşılık bir teminat göstermeniz de istenmektedir. Bu işlemleri yeri getirenlerin ayrıca alacakları İneklerin de belirli şartları taşıması gerekmektedir. Almak istediğiniz ineklerin 36 aydan küçük olması talep edilmektedir. Alacağınız inekler için göstereceğiniz teminat karşılığında belirli bir kota uygulandığını da bilmenizi isterim.

Ziraat Bankası İnek Kredisi

İnek İçin Hibe Nasıl Alınır?

Belirli dönemlerde Devlet tarafından hayvancılığın desteklenmesi ve artırılması adına belirli miktarlarda hibe desteği de yapılmaktadır. Bunun en çok bilineni ise Gıda Tarın ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen Genç Çiftçi Hibesi olarak bilinir. Ülkemizdeki gençlerin hayvancılık alanında katılımlarını arttırmak ve köylerdeki genç nüfusu arttırmak için bu program yürütülmektedir. Her yıl verilen bu hibe imkanı ile ülkemizde binlerce genç hayvancılık adına hibe almaktadır. Küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenler bu hibe imkanından yararlanabilirler. Tamamen devlet desteği ile verilen bu hibe geri ödemesiz olarak verilmektedir. Sizde İnek Kredisi 2019 Teşvikleri içerisinde bulunan bu hibe imkanı ile hayvancılık yapmak için hibe alabilirsiniz. 2019 yılında verilecek olan hibe tutarlarının artırılacağından söz ediliyor. Bu hibe imkanı ile sizde köyünüzde 5 adet inek ile bu işe başlayabilir ve isteyenler buna ilave olarak Ziraat Bankası İnek Kredisi alarak hayvan sayısını yükseltebilirler.

İnek Destekleri 2019

Yukarıda belirttiğimiz İnek Kredisi 2019 destekleri arasında hayvanların barınması için barınak yapımı ve yem ihtiyaçları için de Ziraat Bankasının vermiş olduğu hayvancılık kredilerini kullanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu kredi imkanı ile arazi alımı gerçekleştirebilir veya barınak yapımında bu kredi imkanını kullanabilirsiniz. Bunun ile birlikte Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2019 senesinde gerekli alet, makine ve teçhizat alımında gerekli olan finansal desteği bulabilirsiniz.

2019 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarım ve hayvancılık konularında çiftçilere verilecek olan destek tutarı 16,1 milyar TL’ dir. 2019 yılı için başvuru tarihleri henüz belli değildir. Bakanlık internet sayfası üzerinden gerekli duyurular yapılmaktadır.


3 yorum

  1. Inek almak istiyorum hibeden nasil yararla bilirim yas 5o bilgilendire bilirmisiniz tesekur ederim

  2. Devleten büyük baş hayvancılık yapmak istiyom hibe allamıyom 7 yıllık kıredi verin diyom onuda allamıyom neyapacamı şaşırtım dogan buzaların aşı sını üçretsiz yapılsındiyom paramınanda yaptıramıyom bana yardımcı ollacak biri varmı

  3. Peki devlet 5 büyük baş ineği ücretsizmi veriyor yada herhangi bi geri ödeme ve ya şartları varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir