Damızlık Düve Destekleri 2019
Damızlık Düve Destekleri 2019

Devlet Büyükbaş Düve Desteği 2019 Yılı Başvuruları

Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere bankalar düşük faizli kredi desteği vermektedir. Bunun ile birlikte 2019 yılında küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere devlet teşvik ve hibe ödemesi yapacak. İster bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanından isterseniz Hayvancılık İçin Devlet Teşvik ve Hibelerinden yararlanabilirsiniz. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenlere Koyun Kredisi ve Teşvikleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Ziraat Bankası Koyun Kredisi

Küçükbaş hayvan yetiştirmek isteyenlere en büyük destek Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2019 imkanları ile dikkat çekmektedir. Bir çok hayvan yetiştiriciliği için kredi desteği veren banka koyun kredisi ile yetiştiricilerin yanında olmaya devam ediyor. Hayvansal üretim kredisi adı altında vermiş olduğu bu kredi imkanı ile Koyun alımının yanında diğer ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Düşük faz oranı ve uzun vade imkanı ile sizde koyun yetiştiriciliği yapabilirsiniz. ayrıca bankadan almış olduğunuz bu krediyi nakit akışınıza uygun ödeme planı ile rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu koyun kredisi 2019 imkanları ile alımını gerçekleştirebileceklerinizi belirtmek gerekirse:

  • Bu kredi imkanı ile besi, süt ve damızlık koyun alımlarını yapabilirsiniz.
  • Bankanın vermiş olduğu koyun kredisi ile ihtiyacınız olan yem, ilaç, makine, kira ve sigorta gibi giderlerinizi karşılayabilirsiniz
  • Ziraat bankası koyun kredisi ile ahır alımı veya yapımı ile arazi alımı veya kiralaması yapabilirsiniz.
  • Süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı başta olmak üzere gerekli ekipman alımlarında bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.
Ziraat Bankası Koyun Kredisi
Ziraat Bankası Koyun Kredisi

Şekerbank Koyun Kredisi

Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere hayvan alımı dahil tüm ihtiyaçlarını karşılamak adı Şekerbank koyun kredisi imkanlarından yararlanabilirler. Banka koyun alımı ve diğer giderler için iki farklı kredi imkanı tanımaktadır. Koyun alımı için kullanacağınız kredi için 12 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte diğer giderler yani barınak yapımı veya tamiratı için 60 aya kadar yılda bir ödemeli kredi imkanı sunmaktadır. Sizde bankanın vermiş olduğu koyun kredisi 2019 imkanları dahilinde gerekli olan finansal desteği alabilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz küçükbaş hayvanların Tarım il veya İlçe müdürlüğü Koyun-Keçi kayıt sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Alacağınız koyunların bu sisteme en az 3 ay süre ile kayıtlı olduğunu belgelemeniz gerekmektedir. ayrıca bu kredi imkanından yararlanmak isteyenler en az 50 koyun ile süt veya damızlık yetiştiriciliği yapmaları şartı bulunmaktadır. Bu şartlar dahilinde Şekerbank Koyun Kredisi kullanmak isteyenler en yakın banka şubelerine başvurmalıdır. Ziraat Bankası 2019 Hayvan Kredisi Hesaplama (7 SENE VADE) ile kredi alabilirsiniz.

Koyun İçin Devlet Desteği

Ülkemizde hayvancılığın artırılması adına 2 yıldır hayata geçirilen Genç Çiftçi Projesi ile hayvancılık alanında hibe alabilirsiniz. Kırsal alandaki genç nüfusun artırılması daha fazla hayvancılık yapılaması adına gençlere geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bu destek sayesinde binlerce gencimiz hayvancılık yapmak adına köyüne geri dönüş yaptı. Sizde bu imkandan yararlanarak Küçükbaş Hayvancılık İçin Devlet Desteği başvurusunda bulunmalısınız. Şartları tutan başvuru sahiplerine küçükbaş hayvancılık yapmaları adına 40 adet küçükbaş hayvan tedarik edilmektedir. Bu işi en az 2 yıl süreli olarak yapacağını taahhüt edenler bu imkandan yararlanabilirler. Koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz bankaların Koyun Kredisi ve Teşvikleri imkanları için başvuruda bulunabilirler.

Damızlık büyükbaş sığır yetiştiriciliği veya süt hayvancılığı yapmak isteyenlere kredi veren bankalar. Devlet desteği ile inek yetiştiriciliği yapmak isteyenlere yılında verilmesi planlanan teşvikler. Hayvan yetiştiricilerine verilen destek ve kredi imkanları hakkında merak ettikleriniz. Hayvancılık yapmak isteyenlere İnek Kredisi Teşvikleri hakkında yapılan yeni düzenlemeler. Sizde Süt ve Damızlık hayvan yetiştiriciliği için verilen kredi ve hibeler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Koyun İçin Devlet Desteği
Koyun İçin Devlet Desteği 2019

İnek Kredisi Nasıl Alınır?

Süt hayvancılığı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelen faizsiz hayvan kredisi ve devlet destekli hayvancılık kredisi imkanlarıdır. Bu kredi ve hibe imkanlarından yararlanmak isteyenlere nereye başvuruda bulunmalıdır. Kimler inek kredisi altında hayvancılık kredilerinden yararlanabilir. Sizde büyükbaş süt hayvancılığı yapmak için veya hali hazırda yapmakta olduğunuz bu işi büyütmek istiyorsanız bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Bilindiği üzere ülkemizde hayvancılık üzerine kredi veren en önemli banka Ziraat Bankası olarak dikkat çekmektedir. Devlet destekli bütün hibe, hayvancılık için faizsiz krediler bu banka üzerinden verildiği için bütün hayvan yetiştiricileri bu bankaya başvuru yapmaktadır. Bankanın vermiş olduğu İnek Kredisi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin belirli kriterleri taşıması gerekmektedir. Sizin ve almak istediğiniz hayvanların bu kriterleri taşıması halinde bankanın vermiş olduğu krediyi kullanmanız sağlanmaktadır. Uzun vade imkanı dönemsel taksit ödeme kolaylığı ile sizde hayvancılık için gerekli olan finansal desteği bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnek Kredisi Şartları

Banka hayvan yetiştiricilerine kredi verirken aynı zamanda belirli şartlar koymaktadır. Nasıl bir tüketici kredisi kullanmak istenildiğinde belirli evrakları hazırlamanız gerekli ise bu kredi imkanından yararlanma için de belirli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bunların başında almak istediğiniz hayvanlar için ÇKS üyeliğinizin olması gerekmektedir. Hali hazırda bu işi yapanların bu kredi imkanından yararlanmaları daha kolay olacaktır. Ayrıca alacağınız hayvanlara karşılık bir teminat göstermeniz de istenmektedir. Bu işlemleri yeri getirenlerin ayrıca alacakları İneklerin de belirli şartları taşıması gerekmektedir. Almak istediğiniz ineklerin 36 aydan küçük olması talep edilmektedir. Alacağınız inekler için göstereceğiniz teminat karşılığında belirli bir kota uygulandığını da bilmenizi isterim.

İnek İçin Hibe Nasıl Alınır?

Belirli dönemlerde Devlet tarafından hayvancılığın desteklenmesi ve artırılması adına belirli miktarlarda hibe desteği de yapılmaktadır. Bunun en çok bilineni ise Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Genç Çiftçi Hibesi olarak bilinir. (2019 yılında genç çiftçilere verilecek olan hibeler için başvurular 31 Mayıs‘ a kadar alınmaya devam edecektir.)Ülkemizdeki gençlerin hayvancılık alanında katılımlarını arttırmak ve köylerdeki genç nüfusu arttırmak için bu program yürütülmektedir. Her yıl verilen bu hibe imkanı ile ülkemizde binlerce genç hayvancılık adına hibe almaktadır. Küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenler bu hibe imkanından yararlanabilirler.

İnek İçin Hibe Nasıl Alınır
İnek İçin Hibe Nasıl Alınır?

Tamamen devlet desteği ile verilen bu hibe geri ödemesiz olarak verilmektedir. Sizde İnek Kredisi Teşvikleri içerisinde bulunan bu hibe imkanı ile hayvancılık yapmak için hibe alabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl 30 bin lira olarak verilen bu hibe imkanının 2019 yılında artırılacağı ve daha fazla kişiye verileceği bildirilmektedir. Bu hibe imkanı ile sizde köyünüzde 5 adet inek ile bu işe başlayabilir ve isteyenler buna ilave olarak Ziraat Bankası İnek Kredisi alarak hayvan sayısını yükseltebilirler.

Hayvancılık İçin Yek ve Barınak Kredileri

Yukarıda belirttiğimiz İnek Kredisi Teşvikleri arasında hayvanların barınması için barınak yapımı ve yem ihtiyaçları için de Ziraat Bankasının vermiş olduğu hayvancılık kredilerini kullanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu kredi imkanı ile arazi alımı gerçekleştirebilir veya barınak yapımında bu kredi imkanını kullanabilirsiniz. Bunun ile birlikte Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi imkanları ile gerekli alet, makine ve teçhizat alımında gerekli olan finansal desteği bulabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir