banka hariç krediler
Bankalar Dışında Kredi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL)

Bankalar Hariç Nereden Kredi Alabilirim? SORUN ÇÖZÜLDÜ

Bankalar hariç nereden kredi alabilirim diyenler için acil para bulma yöntemlerini inceledik. Hemen bugün 5 bin liradan 20 bin liraya kadar borç almak istiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Finans Şirketleri

İlk yöntem BDDK kayıtlı finansal şirketler ve kuruluşlardır. İlla ki Akbank, İş Bankası veya benzer bankalara başvuru yapmanız gerekmiyor. Eğer senediniz var ise işiniz daha kolay. Faktoringler size yardımcı olacaktır. Bunun dışında ki şirketlere bankalar dışında ki finans şirketleri linkinden onlarca şirkete kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

 1. Vakıflar,
 2. Dernekler,
 3. Yardımsever iş adamları,
 4. Kalkınma ajansları,
 5. Bölgesel yardım kuruluşlarıdır.
kredi-veren-özel-kurumlar
Kredi veren özen kurumlar

Zor Durumda Olanlara Kredi Kim Verir?

Eğer KKB notunuz düşükse, yasal kuruluşların hiç birinden kredi alamazsınız. Zor durumda olan vatandaşlar bankalar dışında para sadece yardım amacıyla ödenmektedir. Çeşitli kamu kuruluşları, Belediye Başkanlıkları, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlükleri ve bu Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları zor durumda olanlara para vermektedir.

 • Eğitim,
 • Sağlık,
 • İhtiyaç,
 • Yakıt,
 • Giyim
 • Gıda yardımı

gibi ihtiyaçlar için maddi yardım imkanı sağlanmaktadır.

Kamu kuruluşlarına iletilen maddi destek ve kredi talepleri, kuruluşun heyeti tarafından değerlendirilmeye alınmakta, karar olumlu ise ödeme yapılmaktadır. Kurullar talepleri değerlendirirken, kişinin gelir tespit belgesini talep edebildikleri gibi, gerçekten paraya ihtiyacı olup olmadığını öğrenmek amacıyla kişinin ekonomik durumu hakkında çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bununla birlikte araştırmaya ilaveten SGK kayıtlarından sigortalı bir işe sahip olup olmadığı da kontrol edilmektedir.

Banka harici kredi veren yerler var mı?

Galerilerden Araç Kredisi Alınarak Otomobil Satın Alınabilir mi?

Paraya ihtiyacı olanlar taksit taksit otomobil alıp, bankaya bulaşmadan bu otomobili satıp paraya çevirmeyi hedefler. Ancak galeriler bu otomobilleri satarken satışına engel olunması amacıyla noter kaydına hak sahipliği ibaresi eklerler. Bu nedenle taksit taksit araba alıp, satmak o kadar da kolay bir iş değildir. Ancak ve ancak aracın bedelinin büyük bölümü ödendiği taktirde bankalar dışında ki finans sağlayan galeriler böyle bir duruma izin verebilmektedirler.

banka dışı kredi
Banka dışı kredi veren yerler var mı?

Banka Dışında Kredi Veren Tefecilere Dikkat Edin

Denize düşen yılana sarılır misali, borç para isteyene çeşitli senetler imzalatarak elinde kini de almaya çalışan bir sürü dolandırıcıya rastlayabilirsiniz. Başka çaresi olmayan vatandaş, her türlü evrakı imzalama karşılığında 3 – 5 bin liraya razı olurlar. Tabi böyle olayların sonu faciadır. Çünkü ulaşacağınız bu şahıslar, size verdikleri parayı misliyle geriye tahsil etmek için, her türlü yola başvururlar. Boş senet imzalatıp, yüksek meblağlarla icraya vermekle tehdit edebilirler. Bu sebeple, tefecilerden uzak durmanızı temenni ediyoruz.

Kredi notu düşük ya da kara listede olanlara da kredi veren pek çok banka şubesi bulunmaktadır. Buralardan kredi alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde e-kredi olarak tabir edilen kredi yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Düzenli geliri olmayan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerin başında bu yöntem gelmektedir.

Senetle Cep Telefonu Bozdurma Hikayesi

Sıfır bir cep telefonunu normal fiyatının 1.000-2.000 TL. üstüne satın alıp, piyasa fiyatının altına satmak ve bu alışverişte ki zararınızı taksit taksit ödemek istiyorsanız, kredi kartsız cep telefonu satışı yapan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Bu mağazalardan alacağınız cep telefonlarını pahalıya aldığınızı bile bile, kısa vadeli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu yöntem banka hariç nereden kredi alabilirim diyen vatandaşların en çok tercih ettikleri yöntemlerin başındadır.

Avantajlı yanı: Kredi kartına gerek yok. Kimseye muhtaç olmadan ve bankalara başvurmadan acil nakit ihtiyacınızı giderirsiniz.

Dezavantajlı yanı: Cihazı misli misli pahalı alıp, piyasa fiyatından ucuza satarsınız. Her türlü zarar edersiniz.

Karşılaştırın: Bankaların dosya masrafları ve faiz oranları ile cep telefonu satışından edeceğiniz zararı kıyaslayın.

Senetle Kredi Veren Faktoringler;

Eğer faturası bulunan bir müşteri çekiniz veya senediniz varsa, herhangi bir faktoring firmasına başvuru yaparak anında paraya çevirebilirsiniz. Faktoring firmaları tefeciler gibi çalışmaz ve BBDK’nın belirlediği mevzuata göre senedinizi nakite çevirirler. Ancak kime ait olduğu belli olmayan, düzgün şekilde doldurulmamış bir tefeci senedine sahipseniz, faktoring firmalarından kredi çekemezsiniz. Yasal olarak hizmet vermekte olan faktoring kuruluşlarını aşağıda ki bağlantıdan tespit edebilir ve size en yakın olan yere hemen başvurvu yapabilirsiniz.

https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Faktoring/Faktoring.aspx

Neden Bankaya Başvuru Yapmıyorsunuz?

Sizi bankalardan uzaklaştıran durum, kredi notunuzun düşük olması veya avukatlık, icralık olma durumunuz ise korkmayın. Bazı bankalar kredi sicil notunuza bakmadan kredi verebiliyorlar. Ama bu bankaların da faiz oranları biraz yüksek. Örneğin N Kolay Kredi adı verilen sistem sayesinde kredi notuna bakmayan banka şubelerinden 20 bin liraya kadar anında nakit çekebilirsiniz.

banka dışında kredi verenler
Bankalar dışında nerelerden kredi alabilirim?

KKB Notunuzu Yükseltme Şansınız Yok mu?

Hangi banka size icra ödemesi göndermiş ise, bu bankaya olan borcunuzu yapılandırabilir, yapılandırma kredisine ilave olarak biraz daha para ekleyerek kredi kullanabilirsiniz. Tabi bu sizin bankanız ile aranızda yapacağınız muhtemel sözleşmeyle ilgili bir durumdur. Banka kabul eder veya etmez, yapacak bir şey yok.


21 yorum

 1. merhaba benim acil 15.000 tl ye ihtiyacım var.yardımcı olur musunuz?

 2. Lütfen dönüş yaparmısınız

 3. Merhaba benimde krediye nakde ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim çok aci20.000 bin tl

 4. 15.09.2019 tarihine kadar ödeme şartı ile 5.000 tl ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

 5. ahmet özdemir

  10.000 tl ihtiyacım var ulaşabilirseniz sevinirim

 6. merhabalar 3500 tl gelırım var 15000 tl ye acıl ıhtıyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 7. Merhaba eşimle bir kafe açmaya çalışıyoruz 15000 açığımız kaldı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz 1 yıl içinde kapatırım lütfen çok acil dönüş yaparsanız sevinirim yardıma ihtiyacım var

 8. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar skor puanı dusuk olanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

 9. Ben Hatay dan yolmaz sozer turuzimde çalışmak istiyorum merseles vito almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz pesinatsiz istiyorum ve nasıl almaliyim bana bir yol gosterirmisiniz lutfen acilen ise girmem lazım isimde hazır sadece ara lazım SİZDEN de araba istiyorum ilginize Teşekkür ediyorum saygılarımi sunarim

 10. Merhaba..
  Antalya Kepezde isyerim var..10 bintl ihtiyacim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir