Ziraat Bankası İnek Kredisi 2019
Ziraat Bankası İnek Kredisi 2019

Ziraat Bankası 2019 Genç Çiftçi Kredisi ve Şartları

Gençlerin daha aktif tarım ve hayvancılık alanında faaliyet göstermelerinin desteklenmesi amacı ile verilen bir kredidir. Gençlere verilen devlet desteğine ilave olarak işletme ve yatırım kredi Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 İmkanları dahilinde kredi kullanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir. Devlet tarafından verilen hibelere ilave olarak isteğe bağlı olmak kaydı ile girişimciler bu kredi imkanından yararlanabilirler. Sizde tarım ve hayvancılık alanında gerekli finansal desteği Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Genç Çiftçi Kredisi İle Hayvan Alımı 2019 Yılı Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Hibe programı kapsamından yararlananlara ilave bir destektir. Gençlerin tarım ve hayvancılık alanında daha aktif rol almaları için verilen hibelere destek olarak bu kredi verilmektedir. Ziraat bankasından bu krediye başvuruda bulunmak isteyenlerin Genç Çiftçi Hibesi imkanından yararlanmış olması gerekmektedir. Devlet tarafından verilen hibe miktarının 3 katına kadar kredi kullandırılmaktadır. Sizde tarım veya hayvancılık alanında Genç Çiftçi Hibesi aldıysanız  Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 İmkanlarından yararlanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu kredi imkanın neleri kapsadığı hakkında ayrıntılı bilgi vermek gerekirse;

Gençlere Ziraat Bankası Hayvan Kredileri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Tarım ve Orman Müdürlüklerinden Genç Çiftçi hibesi alan bütün gençler bu krediye başvuruda bulunabilirler. Özellikle hayvancılık alanında hibe alanlar bu bankadan alacakları krediler ile hayvan alımından makine ve teçhizat alımına kadar bir çok alanda bu krediyi kullanabilirler. Hayvancılık alanında hibe alan gençlerin bu kredi ile ne tür alımlar yapabilecekleri aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir.

Gençlere Ziraat Bankası Hayvan Kredileri
Gençlere Ziraat Bankası Hayvan Kredileri
  • Küçükbaş hayvan alımları
  • Büyükbaş hayvan alımları
  • Kanatlı hayvan alımları
  • Arı alımları
  • Alet ve Makine alımı
  • Gerekli yemlerin alımları
  • Hayvanlar için ilaç alımı
  • İşçilik giderleri

Yukarıda belirttiğimiz kalemlerdeki harcamalar için Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 İmkanlarını kullanabilirsiniz.

Genç Çiftçi Hibesi 2019 Başvuruları

Geçtiğimiz yıllarda başlatılan bu uygulama sayesinde binlerce genç vatandaşımız hayvancılık ve tarım alanında faaliyet göstermek için hibe almıştır. Bilindiği üzere 40 yaşının altında başvuru yapılan bu hibe imkanı 2019 yılında da devam edecektir. İsteyenlere 40 adet küçükbaş hayvan, 5 adet büyükbaş hayvan veya 40 kovan arı kolonisi için hibe verilmektedir. Sizde bu hibe imkanından yararlanarak hayvancılık alanında faaliyet göstermek istiyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmak isteyenler öncelikli olarak genç çiftçi kayıtlarını internet üzerinden oluşturmak zorundadır. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Genç Çiftçi Hibesi 2019 başlıklı yazımızı okuyabilirler. Yapacağınız başvurunun kabul edilmesi sonucunda alacağınız hayvan hibeleri ile bu işe başlayabilirler. İşini büyütmek isteyenler ise Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019 İmkanları ile kredi kullanabilirler.


2 yorum

  1. Ziraat kredi ver miyor büyük baş hayvanlara vermiyor

  2. ziraat bankası ipotek şartıyla kredi veriyor. genç çifti mantar yetiştirme projesi için başvurduk fakat koşulsuz şartsız 3 katı kredi alabilmek mümkün deniliyor.Bu bilgi doğru mu? Bilgi verirseniz sevinirim.2018 genç çiftçi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir