tefecilerin adresleri
tefeci-erol-senetle-kredi

Tefeci Erol Kimdir? Senetle Kredi Veriyor mu? Kim Bu Şahıs?

Tefeci Erol Kimdir? İletişim Bilgileri?

İnternet ortamında tefeci Erol veya Mustafa diye bilinen şahıslar hep bilinen isimleri kullanan kişilerdir. Aslında gerçekte bu isme sahip yasal koşullar altında kredi dağıtan bir firma veya kişi mevcut değildir. Acil paraya ihtiyacı olmasına rağmen yakınlarından veya BBDK bankalarından kredi çekemeyen vatandaşların ilk başvuru yaptıkları kişiler tefecilerdir.

Facebook ortamında tefeci erol isimli şahısın bilgilerini arayabilirsiniz.

Twitter adresinden telefeci erol araması gerçekleştirebilirsiniz.

Acil Nakit İmkanı
Acil Nakit İmkanı

Başvuru yaptığınız anda, sizden sözleşme adı verilen birçok sayfadan oluşmuş evrakları imzalamanızı talep ederler. Yine internette herhangi bir senetle kredi veya borç para vermemesine rağmen bu isimde reklam yaparak, kredi dağıttığını söyleyen kişilere de rastlamanız muhtemeldir.

Yurt Dışı

Erol isimli şahıs haricinde yurt dışında bulunan ve senet karşılığında kredi veren firmalar da mevcuttur. Bu firmaların yasal mevzuatları gereğince sözleşme karşılığında kredi verebilirler. Ancak alacağınız kredinin taksitlerini tam ve zamanında ödemek zorundasınız. Yoksa yasal prosedürlerine göre size ödenmeyen taksitlerin icra yoluyla ödenmesi yoluna gidebilirler.

tefeci erol

Tefeci Erol Yerine Güvenilir Firmaları Tercih Edin!

Tefecilerden para almak il bakışta güvenli gibi görülse de, bu kişilerin sizden aldıkları senetleri tahsil etmek için yasal olmayan yollara başvurmaları olasıdır. Bu nedenle kredi sicili düşük olan kişilerin sicil affı yasasından yararlanarak bankalara başvurmaları tavsiye edilmektedir.

 • Bankalardan alacağınız küçük meblağlı ihtiyaç kredileri,
 • Elden taksitle kredi kartsız cep telefonu satan mağazalar,
 • Taksit taksit gram altın satan kuyumcular sizin için daha güvenlidir.
Tefeci Erol Telefonu
Tefeci Erol Telefonu

Hiçbir okuyucumuza tefeci erolu veya diğer tefeciler tavsiye etmiyor, acil nakit para bulmak için bu yöntemleri denemenizi öneriyoruz.

Tefecilik Suç Mudur?

Tefecilik konusu Türk Ceza Kanunu’ nda yer alan konular arasında yer almaktadır. Kazanç sağlamak amacı ile senet kırmak, bankaların pos cihazlarını kullanarak kredi kartlarından para çekmek ya da belirli bir komisyon karşılığında para vermek suç kabul edilmektedir. Bu işlemin adı ne yazık ki ödünç para vermek değildir. Yani bu işlem yardım amaçlı yapılacak kadar masum değildir. Tefecilik faaliyeti gösteren şahıslar para satarak para kazandıklarından dolayı bu işlemi yaparken komisyon alırlar ve bu komisyon bankaların faiz oranlarından her zaman oldukça fazla olmaktadır.

Türk Ceza Kanunu 241. maddede bu konu incelenmektedir. Bu konunun suç olarak kabul edilmesinin sebebi tefecilerden para alan kişilerin ekonomik anlamda sömürülmelerinin öne geçilmesinin önlenmesidir. Aslında bireylerin yararına yapılan yöntemlerden biridir. Ancak denize düşen yılana sarılır misali vatandaşlarımız bu kişilerden yadım talep etmektedir. Bu eylem kesinlikle doğru değildir. Yukarıda belirttiğimiz Tefeci Erol gibi internet üzerinde pek çok tefeci bulunmaktadır. Bu şahıslar kesinlikle art niyetli kişilerdir ve size yapacaklarının sınırı yoktur. Borçların ödemesi geciktiğinde sadece borcu tahsil etmeyi değil belki de canınıza bile kastetmeyi düşünebilirler. Bu kişilerden herhangi bir yardım talep etmek yararınıza olmayacaktır.

Pek çok para bulma yöntemi mevcuttur. Yıl olmuş 2019. Baba bile oğluna ya da kızına borç verirken imtina etmektedir. Yani kimse babasının hayrına falan size maddi yardımda bulunmaz. Ancak çok acil para ihtiyacınız varsa aşağıda sıralayacağımız yöntemler sayesinde finansman elde edebilirsiniz.

 • Elektronik eşya almak: Param yok zaten ne elektronik eşyası dediğinizi duyar gibiyim. Ancak peşin para verip almayacaksınız tabiki de. Senetle elektronik eşya ya da cep telefonu satan pek çok mağaza vardır. Bu mağazalardan elektronik eşya alarak bunu bozdurmanız gerekmektedir. Bu şekilde elinize geçecek olan nakit sayesinde acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tabi bu sayede elde edeceğiniz tutar da sınırlı olacaktır.
acil-para-bulma-yöntemleri
Acil para bulma yöntemleri
 • Senetle altın: Senetle altın satan pek çok kuyumcu bulunmaktadır. Buralardan da altın alabilir, daha sonra altını aldığınız kuyumcuya satarak tekrar nakite çevirebilirsiniz.
 • Faktoring şirketler: Bu yöntem de finansman elde edeceğiniz yöntemlerden bir tanesidir. Üstelik oldukça yasaldır. Bankacılık ve Düzenleme Kurumu tarafından faaliyet gösteren pek çok firma bulunmaktadır.
 • İkrazat firmaları: ikrazat firmaları da halen faaliyet gösteren yerler arasındadır. Buralar aynı faktoring şirket mantığı ile çalışırlar. Buralardan tek farkları ise ikrazat firmalarının şahıs şirketi statüsünde olmasıdır.

İnternet üzerinden size 1 saat içinde acil nakit sağlayabilecek şahıslar olduğuna dair ilanlar yer almaktadır. Ancak bu kişilerle irtibat kurmayınız. Parası olan yatırım yapar. Belki de geri ödenmeyecek ya da ödemede sallantı olacak düşüncesi ile hayırsever pozları vermez. Bu işlemi ancak ünlü ve tanınmış kişiler yapar. Bu şahısların yardıma muhtaç olan ailelere yardım ya da öğrencilere burs sağladığı çok sık görülmektedir.

Maddi anlamda kötü durumda olanların ise belediyelere ya da illerde bulunan kaymakamlıklara giderek da ayni ya da nakdi yardım talebinde bulunması mümkündür. Ancak tekrar belirtmek istiyoruz ki tefeci Erol, Mustafa vb. şahıslar kesinlikle iyi niyetli değildir.

Sitemizde yer alan içerik bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir maddi yardım yapılmamaktadır.


17 yorum

 1. Hasan fatma inanan

  Acil 20 bin tl ye ihtiyacım var bana ciddi anlamda yardım edecek birini arıyorum bilgi ve yardım için dönüş yapın lütfen

 2. selamun aleyküm hayırlı akşamlar çok acil 2.500tl ye ihtiyacım var geri ödemesi ne kadar olur ve ne kadar süre veriyosunuz ödemek için bursa inegölde yaşıyorum yardıcı olurmusunuz

 3. Acil 1500 ihtiyacim var nolur
  Yardimci olurmusunuz

 4. Merhaba,

  Acil 30.000 TL ihtiyacım bulunmakatadır. Aylık net gerlirim 6000 TL dir.

 5. Merhaba benim çok acil 10 bine Ihtiyacim rica ediyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 6. Slm abim bana acil 10 bin lazim aracim var ve aylik gelirim 2000 bin

 7. Selam aleyküm bana acıl 3000 para ıhtacım var aylık gelirim 2500 dur

 8. Acil 3000 tlye ihtiyacim var aylik gelirim 800 liradir lütfen

 9. askere gideceğim bedelli vurdu ama 20 gün kaldı ödeneğe ve ben para bulamadım iki çocuğum var esin kalp hastask onlar için askere gidemem bana yardımcı olun lutfen yardimlarinizi bekliyorum

 10. 4 tane icram icralari kapatmak istiyorum acil 40 bin e ihtiyacım var ayın 5 sinde maaşım yatıyor aylık. 1.000 1.000 öderim

 11. Merhabalar bankalardan kredi cekemiyorum puanim yetersizmis sürekli başvuru yaptigimdan kredi puanim düşmüş o yüzden ihtiyacım olan parayi cekemiyorum memurum düzenli gelirim var beyan ederim maaş bordrosu gösterebilirim diyarbakir merkezdeyim düğün yapacağım acil olarak 20000 tl ye ihtiyacım var geri ödemede sıkıntı olmaz tam gününde ve zamanında öderim her ayın 15 inde maaşım yattiginda taksitler halinde geri ödeme yaparım şartlarıniz uygunsa yardimci olacak yetkili Kişi şahıs lara sesleniyorum durumum acil o yüzden erken donus yaparsaniz çok sevinirim
  Teşekkürler.

 12. Acil nakit para 35000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir