Salma tavukçuluk nasıl yapılır
Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır? 2019 Destekleri

Tavuk Çiftliği Açma Hibesi 2019 TİGEM Verecek mi?

Devlet desteği alarak tavukçuluk yapmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi destekleri. Salma tavukçuluk için verilen destekler. En iyi tavuk cinsleri. Yumurta tavukçuluğu için devlet desteği. Salma tavukçuluk yapmak isteyenlere verilen destekler ve krediler. Sizde kendi işinizi kurmak adına yapacağınız tavukçuluk faaliyetleri için devlet hibesi veya faizsiz kredi desteği alabilirsiniz. Tavukçuluk yapmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlara Devlet Destekli Tavukçuluk Hibe Krediler imkanları hakkında bilgi.

Salma Tavukçuluk İçin Devlet Desteği

Hayvancılık faaliyetlerine verilen destekler ve hibeler tavukçuluk yapmak isteyenlere de verilmektedir. Son zamanlarda bu konuda en büyük atılım salma tavukçuluk alanında yapılmaktadır. Bilindiği üzere doğal ortamda yapılan hayvancılık alanında insanların ilgisi her geçen gün artmaktadır. Sizde bu sektöre olan ihtiyacı karşılamak adına salma tavukçuluk yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlerin başında bulunduğunuz bölgeye en uygun olan salma tavuk cinsini belirlemeniz olacaktır. Belirlediğiniz tavukları salacağınız araziyi de yetiştirmek istediğiniz tavuk sayısına göre belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yapanlar bu işe başlamak için gerekli sermayeyi ise Salma Tavukçuluk İçin Devlet Desteği alarak temin edebilirler. Bunun ile birlikte isteyenler bankaların vermiş olduğu hayvancılık kredileri 2019 imkanları sayesinde de bulabilirler. Bankalar salma tavukçuluk yapmak isteyenlere düşük faizli ve uzun vadeli kredi tahsis etmektedir. Sermaye sıkıntısı olanlar ister devlet destekli hayvancılık hibesi isterse bankaları vermiş olduğu hayvancılık kredisi imkanlarından yararlanabilirler.

Tavukçuluk İçin Devlet Hibesi

Bir çok hayvan sektöründe olduğu gibi Tavukçuluk yapmak isteyenlere verilen en büyük desteklerden birisi Genç Çiftçi Hibe Desteği olarak dikkat çekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Devlet Destekli Tavukçuluk Hibe Krediler 2019 yılında da verilmeye devam edilecektir. Özellikle 40 yaş altındaki nüfusun bu işi yapmaları adına verilen bu hibe desteği ile sizde tavukçuluk yapmak için gerekli olan finansal desteği bulabilirsiniz. Gençlerin hayvancılık ve tarım alanlarını daha aktif kullanmaları adına tavukçuluk için 30 bin lira hibe desteği verilmektedir. Gerekli olan şartları taşıyanlar yılda bir kez verilen bu hibe imkanından yararlanmak adına Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuruda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi

Küçükbaş veya Büyükbaş hayvancılık alanlarında ülkemizde en büyük kredi desteğini veren Ziraat Bankası Tavukçuluk yapmak isteyenlere de düşük faizli kredi desteği vermektedir. Bankadan alacağınız bu kredi imkanı ile bu işi yapmak için gerekli olan finansal desteği bulabilir ve bu işe başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi 2019 imkanları ile tavuk alımından arazi alımı ve gerekli tüm malzeme ve alet alımlarını yapabilirsiniz. Tüm hayvancılık kredilerinde olduğu gibi isteyenler sabit taksit imkanı ile isteyenler ise yılda bir taksit ödemeli olarak bu krediyi taksitlendirebilir.

Şekerbank Tavukçuluk Kredileri

Tavukçuluk alanında faaliyet göstermek isteyenlere kredi veren bir diğer banka da Şekerbank olarak dikkat çekmektedir. Bankanın vermiş olduğu Tavukçuluk Kredisi 2019 imkanları ile sizde ister yumurta tavukçuluğu isterseniz et tavukçuluğu yapabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredi imkanı ile tavuk alımı, arazi alımı, kümes yapımı, yem silosu alımı, yem alımı ve gerekli diğer alımları yapabilirsiniz. Tavukçuluk yapmak isteyenler alacakları bu kredi ile gerekli inansal desteği bulabilmek ile birlikte nakit akışına uygun taksit belirleme imkanına da sahip olacaklardır.

salma tavuk cinsleri
salma tavuk cinsleri

Tavukçuluk yapmak isteyenler ister Devlet Destekli Tavukçuluk Hibe Krediler 2019 senesi imkanları isterlerse yukarıda belirttiğimiz bankaların tavukçuluk kredisi 2019 imkanlarından yararlanarak gerekli finansal desteği bulabilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işe başlamak isteyenlerin beslemek istedikleri tavukların bulundukları bölgeler için uygun olup olmadığını iyi araştırması gerekmektedir.

BENZER İÇERİK: Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır? Ne Kadar Para Kazandırır?

TİGEM’in başlattığı proje ile 300 koyun verilirken, büyükbaş hayvan da verileceği söyleniyor. Ancak bu yıl tavuk çiftliği kurulumu veya kanatlı yetiştiriciliği alanında destek veya hibe verilmesi söz konusu görülmüyor. 300 koyun projesi kapsamında hayvan dağıtımları 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılacaktır.

Ziraat Bankası Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi

Kanatlı yetiştiriciliği ve damızlık kanatlı yetiştiriciliği konusunda kredi desteği almak isteyenler 2019 yılında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilecek olan tarımsal kredilere başvuru yapabilirler. 2019 ve 2020 yıllarına kadar bu krediden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz Ziraat Bankası’ na giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği konusunda verilecek olan krediler yatırım ve işletme dönemlerinde girişimcilere faizsiz olarak kullandırılacaktır. Kanatlı sektöründe ise yatırım ve işletme dönemlerine ait olarak verilecek olan kredi yüzde 50 faiz indirimli olacaktır.

kanatlı-sektörü
Kanatlı sektörü

Bu karar kapsamında verilecek olan destekler 11188 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan tebliğname ile karara bağlanmıştır.

TKDK tarafından da IPARD programları kapsamında kanatlı yetiştiriciliği konusunda destekler verilmektedir.

  • 101-3 Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım
  • 103-3 Kanatlı Et ve Et Ürünleri İşlenmesi ve Pazarlanması

adı altında yetiştiricilerimiz TKDK tarafından 2019 yılında da desteklenmeye devam edecektir. IPARD VE IPARD 2 programları kapsamında desteklenen 42 adet il bulunmaktadır. Program 2020 yılına kadar geçerli olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir