Senetle traktör kredisi veren bankalar

Senetle Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019

Çiftçilere ve Tarım sektöründe faaliyet gösterenlere sıfır veya 2. el traktör alımları için kredi veren bankaların imkanından yararlanmak isteyenlerin yapması gerekenler nelerdir? Kimler Traktör Kredisi  imkanlarından yararlanabilir. Traktör Kredisi almak isteyenlerden istenilen belgeler. Bankalar Traktör kredisi için kaç ay vade yapıyor. Traktör Kredisi hakkında merak ettiğiniz her şeyi haberimizde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçilerimizin Tarımsal faaliyetlerini daha verimli bir şekilde yürütebilmeleri için gerekli olan Traktör ihtiyacını karşılamaları adına düşük faizli kredi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası Traktör Kredisi imkanlarından yararlanarak ihtiyacınız olan traktörü rahatlıkla alabilirsiniz. Ziraat Bankası Tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili satışına esas deney ve denetimler ile ilgili tebliğ kapsamında bu kredi imkanını sunmaktadır. Sizde ihtiyacınız olan sıfır km. veya 2. el traktör ihtiyacınız için bu krediyi kullanabilirsiniz. Traktör kredisi veren bankalar 2019 imanlarından yararlanmak isteyenler için hazırladığımız bu haberimizde Ziraat Bankası traktör kredisi 2019 ayrıcalıkları hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız. Bankanın vermiş olduğu bu kredi imkanından yararlanmak isteyenlerden istenilen belgelerin neler olduğunu belirtmek gerekirse;

 • Nüfus Cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Tarımsal işletmesini teşvik edici belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son 3 aya ait mali bilanço ve gelir tablosu

Yukarıda belirttiğimiz evraklar ile Ziraat Bankası şubelerine giden çiftçilerimiz sıfır km. veya 5 yaşını geçmemiş istediği bir traktör için kredi talebinde bulunabilirler. Bankanın vermiş olduğu bu kredinin özellikleri hakkında ayrıntılı bir bilgi vermek gerekirse:

 • 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme imkanı ile bu krediyi kullanabilirsiniz.
 • Ziraat bankası ile anlaşma yapan firma ve bayilerden sıfır veya ikinci el traktör alabilirsiniz
 • Vade sonuna kadar sabit taksit imkanı ile kredi kullanımı
 • Sıfır traktörler için fatura tutarının azami % 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz
 • İkinci el traktör alımında kasko bedelinin % 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz

Şekerbank Traktör Kredisi

Tarım alanında faaliyet gösteren vatandaşlarımızın ihtiyacı olan traktörü almalarına kredi desteği ile yardımcı olan banka düşük faiz oranlı kredisi ile dikkat çekmektedir. Şekerbank Traktör Kredisi imkanlarından yararlanarak ihtiyacınız olan sıfır veya 2. el traktörü alabilirsiniz. 2. el traktör alımında banka 5 yaşına kadar olan traktörlerde kredi kullanımı sağlamaktadır. Sizde ihtiyacınıza uygun traktör alımı için bu bankanın vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanından yararlanarak 60 ay vadeli olarak geri ödeme imkanından yararlanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu Traktör Kredisi özellikleri hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse:

 • Sıfır km. traktörlerde fatura tutarının % 75’ine kadar kredi kullanma imkanı
 • İkinci el traktörlerde alım satım bedelinin % 60’ına kadar kredi kullanma imkanı
 • Her iki traktör alımında 60 ay vade imkanı
 • Yılda bir ödemeli kredi kullanımı

TEB Bankası Traktör Kredisi

İşletmelerin mekanizasyonun imkanını tanıyacak traktör alımları için kredi veren bir diğer bankada TEB Bankası olarak dikkat çekmektedir. Teb Traktör Kredisi imkanlarından yararlanarak ihtiyacınız olan sıfır veya 2. el traktör alımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın traktör alımında 60 ay vadeli olarak verdiği bu krediyi düşük faiz oranı ile kullanabilir ve farklı ödeme seçeneklerinden kendine uygun olanı ile geri ödeyebilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu kredinin özellikleri ve istenilen belgeler hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum;

 • 1/3/6 ve 12 ayda bir taksit ödeme imkanı
 • 60 aya varan vade imkanı
 • Düşük faiz oranı
 • Bu kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin çiftçi kayıt sistemi belgesine sahip olmaları gerekmekte ve ayrıca aşağıda belirttiğimiz evraklar ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir
 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgah Belgesi
 • Tapu Fotokopileri
 • Proforma ve Kesin Fatura

Yukarıda belirttiğimiz özelliklerdeki Traktör Kredisi  imkanlarından yararlanmak isteyenler bulundukları bölgedeki TEB şubelerine uğramaları gerekmektedir. Traktör Kredisi Veren Bankalara başvuru yaparak bu fırsattan yararlanmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz bankalardan istediği bir tanesine başvuru yapabilirler.

Şekerbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi veren bankalardan bir tanesi de Şekerbank’ tır. Alınacak olan traktörün yüzde 75′ ine varan tutarlarda kredi kullanabilirsiniz. Vade ise 60 ay olarak belirlenmiştir. İkinci el traktörler için de kredi kullanabilmektedir. İkinci el traktörlerin 5 yaşını aşmamış olması gerekmektedir ve fiyatlarının ancak ve ancak yüzde 60′ ı kadar kredi verilebilmektedir. Kredi başvurunuzu size en yakın Şekerbank şubelerinden alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Traktör kredisi konusunda bahsetmemiz gereken farklı bir nokta bulunmaktadır. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından, tarımsal işletmelere düşük faizli olarak kredi kullandırılmasına ilişkin karar resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu karar kapsamında 2019 ve 2020 yıllarında vatandaşlarımız yüzde 50 indirimli olarak kredilerini alabilirler. 2019 yılında bakanlık tarafından traktör alımları konusunda çiftçilerimize hibe verilecektir.

Geçmiş yıllarda TKDK tarafından çiftçilerimize traktör alımları konusunda belirli oranlarda hibe verilmişti. Ancak bu destek 2019 yılında verilmeyecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir