Rossman Franchise Bayilik Şartları Nelerdir

Rossman Franchise Şartları Nelerdir? Kozmetik Bayilikleri

Son 10 yıldır hızla büyüyen kozmetik sektörüne dahil olmak için, bir çok ünlü firmanın franchise fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Dünyada 4 bin şubesi, ülkemizde ise 90 yakın bayisiyle Rossman markası, kozmetik firmaları arasında kalitesiyle öne çıkmaktadır. 50 yıllık sektör deneyimi ile hedeflediği kalite ve büyümeye ulaşmış markasını dünyaya duyurmaya devam etmektedir. 10 milyar liraya yaklaşan ülke içi kozmetik pazarında kendine yer bulmuş, büyük alışveriş merkezlerinde ve işlek caddelerde karşımıza çıkmaktadır. Rossmann bayilik almak için başvuru, franchise bedeli ve bayilik şartlarını değerlendirelim.

KOZMETİK BAYİLİK VEREN FİRMALAR (diğer)

  • Kozmetik franchise fiyatları
  • Gratis
  • Mac kozmetik bayilik şartları
  • Flormar
  • Cosmetica

Rossmann Bayisi Olmak İstiyorum?

1972 yılında Almanya’da kurulan şirket kozmetik ve kişisel bakım ürünleri satışında markasını tüm dünyaya duyurmayı başarmış bir markadır. Ülkemize ilk mağazasını Ankara’ ya 2009 yılında açarak giriş yapmıştır. Çoklu marka satışıyla ve kendi markasını taşıyan yüzlerce ürünle, hem AVM’ler de hem de alışveriş güzergahlarında Rossman mağazalarını görebiliriz. Sürekli yenilenen ve değişen bir sektör olan kozmetik alanına ayak uydurmuş son trend ve kalitede ürünler ile hizmet vermektedir. Ürün çeşitliliği kişisel bakımı kapsayan; cilt ve vücut bakımı, ağız ve diş bakımı, saç bakımı, bebek bakımı, ithal ve yerli parfümler, organik gıda ürünleri, sağlık ve hijyen ürünleri, ev temizliği ürünleri, medya, kitap-kırtasiye, oyuncak, dekorasyon ve hediyelik eşya kategorileri mevcut. Tercih edilme sebeplerinin başında kalite ve bu kaliteye göre uygun fiyatları bulunmaktadır. Kendisine ait 42 markası ve bu markaların altında 3000 ürünün satışını yapmaktadır. Ülkemizin genç nüfus fazlalığı ve kişisel bakıma verdiği önemin son yıllarda artmasıyla kozmetik sektöründe gelişme yaşanmıştır. Eğer ki 2019 yılında bu sektöre adım atmak istiyorsanız, seçkin kozmetik firmalarıyla görüşüp onların marka temsilciliğini yaparak bayinizi açabilirsiniz.

Kozmetik Bayisi Açmanın Bedeli Nedir?

Ülkemizdeki kozmetik sektörüne baktığımızda, bundan 10 yıl önce talep oldukça az ve sektörde sayılı kozmetik markası bulunmaktaydı. Son 10 yıldaki ihracat oranı yüzde 170 lik bir artış göstererek kozmetik sektörü son yılların  en çok ilerleme kaydeden sektörleri arasına girdi. Ülkemizde en çok satılan kozmetik ürünlerinin başında %34’lük oranı ile cilt bakım ürünleri gelmektedir. Özellikle son yıllarda daha pahalı markalara nazaran orta gelir gurubuna hitap eden kaliteli ancak, fiyatları uygun markalar arasında rekabet oldukça hızlanmış durumda. Bu markalar arasında sayabileceğimiz Rossman markası, hem ürün çeşitliliği ile insanlara hitap etmekte aynı zamanda kalite ve uygun fiyatlı ürünleri ile tercihler arasına girmektedir. Ünlü tekstil markaları da artık kozmetik sektörüne dahil olup tekstil ürünlerinin yanında kozmetik ürünleri de satmaya başlamıştır. Kozmetik sektörüne girmeniz için bu kadar fazla neden varken iş sadece sizin girişimcilik ruhunuza kalmıştır. Sektöre merakınız, isteğiniz ve gerekli sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz. Mağazanızı açmak istediğiniz bölgenin potansiyeli, sizin konum tercihinizle birleştiğinde başarısız olma oranınız çok düşüktür. Kozmetik sektöründe marka çok önemlidir. İnsanlar yedikleri içtikleri ürünler için alıştıkları ve kaliteli markaları tercih ederken, artık kozmetik sektöründe de kaliteli ve insanların sağlığına zararlı olmayan ürünleri tercih etmektedirler. Ülkemizde bulunan genç nüfusun tercihleri ise; son trend kokular, popüler renklerdeki makyaj ürünleridir. Bu sektöre giriş yapacaksanız mutlaka sürekli kendini yenileyen ama kaliteden ödün vermeyen bir firmadan bayilik almalısınız. Firmaların stratejilerine göre bayilik şartları ve bedeli değişmektedir. Kozmetik sektörünün bir diğer kolu olan franchise veren kozmetik firmaları de tercih edebilirsiniz. Ancak bu işte sektör tecrübeniz ve yeterli sermayeniz varsa bayilik almak kolay olacaktır.

Franchise veren kozmetik firmaları

Kozmetik Mağazamı Nerede Açmalıyım?

Kozmetik sektörüne giriş için bir marka ile bayilik anlaşması yaptıysanız mağazanızı açacağınız konum hakkında yardımcı olacaklardır. Firma burada kendi makasının satış potansiyelini ve açılacak çevrenin ekonomik planını çıkartarak uygun konumu seçecektir. Açılacak mağazanın dizaynı markayı temsil edecek şekilde olacak ve buradaki çalıma arkadaşlarınız firmanın seçimiyle olacaktır. Kozmetik sektöründe bakımlı ve ürün satışında deneyimli, bilgili çalışan çok önemlidir. Mağazanıza gelecek müşteriye ürün içeriği hakkında yardımcı olacak ve müşteri memnuniyetini sağlayacak iş arkadaşları seçmelisiniz. Rossman markasının çatısı altında açacağınız bayinizde yapılacak indirim ve kampanyalar müşterileri mağazanıza çekecektir. Bu işte başarı için muhakkak kendini geliştirme ve girişimciliğinizi ortaya koymak en önemli noktadır. Bayilik başvurunuz ve ayrıntılı görüşme için markanın merkez şubesine gidebilir ya da telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Roosmann Türkiye iletişim bilgileri : EGS Business Park B2 Blok Kat 14 Posta Kodu: 34149 Yeşilköy – İstanbul Türkiye Telefon:(0) 212 465 64 63 +9 (0) 212 465 64 60

Yatırımınızı kısa sürede geri kazanmak için sermayenizi Rossman firmalarından bayilik almak için kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir