Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019
Koyun Kredisi ve Teşvikleri 2019

300 KOYUN PROJESİ 2019 DESTEĞİ

300 koyun projesi şartları belli oldu. Başvuru sayfası tarım bakanlığı sitesi olarak belirlendi ve başvurular buradan alınacak. Başvuru yapmak isteyenler gerekli şartları taşımaları gerekiyor. İşte küçükbaş hayvan hibe destekleri ve 300 koyun başvuru şartları haberimizde..

Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere bankalar düşük faizli kredi desteği vermektedir. Bunun ile birlikte 2019 yılında küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere devlet teşvik ve hibe ödemesi yapacak. İster bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanından isterseniz Hayvancılık İçin Devlet Teşvik ve Hibelerinden yararlanabilirsiniz. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenlere Koyun Kredisi ve Teşvikleri 2019 hakkında bilgi vermek istiyorum.

Eğer küçükbaş hayvan bakmak için araziniz yok ise Hayvancılık için Devletten Arazi Mera Kiralama konusuna gözatın.

300-koyun-projesi
300 Koyun Projesi

Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2019

Küçükbaş hayvan yetiştirmek isteyenlere en büyük destek Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2019 imkanları ile dikkat çekmektedir. Bir çok hayvan yetiştiriciliği için kredi desteği veren banka koyun kredisi ile yetiştiricilerin yanında olmaya devam ediyor. Hayvansal üretim kredisi adı altında vermiş olduğu bu kredi imkanı ile Koyun alımının yanında diğer ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Düşük faz oranı ve uzun vade imkanı ile sizde koyun yetiştiriciliği yapabilirsiniz. ayrıca bankadan almış olduğunuz bu krediyi nakit akışınıza uygun ödeme planı ile rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu koyun kredisi 2019 imkanları ile alımını gerçekleştirebileceklerinizi belirtmek gerekirse:

  • Bu kredi imkanı ile besi, süt ve damızlık koyun alımlarını yapabilirsiniz.
  • Bankanın vermiş olduğu koyun kredisi ile ihtiyacınız olan yem, ilaç, makine, kira ve sigorta gibi giderlerinizi karşılayabilirsiniz
  • Ziraat bankası koyun kredisi ile ahır alımı veya yapımı ile arazi alımı veya kiralaması yapabilirsiniz.
  • Süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı başta olmak üzere gerekli ekipman alımlarında bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Şekerbank Koyun Kredisi 2019

Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere hayvan alımı dahil tüm ihtiyaçlarını karşılamak adı Şekerbank koyun kredisi imkanlarından yararlanabilirler. Banka koyun alımı ve diğer giderler için iki farklı kredi imkanı tanımaktadır. Koyun alımı için kullanacağınız kredi için 12 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte diğer giderler yani barınak yapımı veya tamiratı için 60 aya kadar yılda bir ödemeli kredi imkanı sunmaktadır. Sizde bankanın vermiş olduğu koyun kredisi 2019 imkanları dahilinde gerekli olan finansal desteği alabilirsiniz. Ayrıca almak istediğiniz küçükbaş hayvanların Tarım il veya İlçe müdürlüğü Koyun-Keçi kayıt sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Alacağınız koyunların bu sisteme en az 3 ay süre ile kayıtlı olduğunu belgelemeniz gerekmektedir. ayrıca bu kredi imkanından yararlanmak isteyenler en az 50 koyun ile süt veya damızlık yetiştiriciliği yapmaları şartı bulunmaktadır. Bu şartlar dahilinde Şekerbank Koyun Kredisi kullanmak isteyenler en yakın banka şubelerine başvurmalıdır.

Koyun İçin Devlet Desteği 2019

Ülkemizde hayvancılığın artırılması adına 2 yıldır hayata geçirilen Genç Çiftçi Projesi ile hayvancılık alanında hibe alabilirsiniz. Kırsal alandaki genç nüfusun artırılması daha fazla hayvancılık yapılaması adına gençlere geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bu destek sayesinde binlerce gencimiz hayvancılık yapmak adına köyüne geri dönüş yaptı. Sizde bu imkandan yararlanarak Küçükbaş Hayvancılık İçin Devlet Desteği başvurusunda bulunmalısınız. Şartları tutan başvuru sahiplerine küçükbaş hayvancılık yapmaları adına 40 adet küçükbaş hayvan tedarik edilmektedir. Bu işi en az 2 yıl süreli olarak yapacağını taahhüt edenler bu imkandan yararlanabilirler. Koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz bankaların Koyun Kredisi ve Teşvikleri 2019 imkanları için başvuruda bulunabilirler.

300 koyun projesi kapsamında hayvan dağıtımları 30 Haziran 2019’a kadar gerçekleştirilecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir