KOSGEB Hibesi Alarak Dükkan Açmak

KOSGEB Hibesi Alarak Dükkan Açmak (Geri Ödemesiz)

Dükkan açmak isteyenlere finansal destek veren en önemli Devlet Kuruluşu olan Kosgeb desteklerine devam ediyor. Kendi işinin patronu olmak isteyenlere Hibe ve Kredi desteği uygulaması devam ediyor. Sizde Kosgeb Hibesi Alarak Dükkan Açmak istiyorsanız hangi işi yapabilirsiniz. Kosgeb hangi sektörlere hibe ve kredi desteği vermektedir. Kimler Kosgeb hibe ve kredi imkanlarından yararlanabilir. En kolay Kosgeb hibesi nasıl alınır? İş kurmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlar Kosgeb den nasıl destek alabilirler. Kosgeb Hibesi Alarak Dükkan Açmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların cevapları.

Gençlere İş Kurmak İçin Hibe

Ülkemizdeki genç nüfusun işsizlik sorununu azaltmak ve gençlerin daha fazla ticari hayatta rol almaları adına Devlet Desteği verilmektedir. Sizde başkalarının yanında çalışmaktan sıkıldıysanız kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bilindiği üzere bir çok insan kendi işinin patronu olmak ve daha fazla para kazanmak adına hayaller kurmaktadır. Bu hayallerin gerçekleşebilmesi için bir iş fikriniz ve yeteri kadar sermayeniz olmak zorunda. Kosgeb tarafından verilen uygulamalı eğitimler sayesinde piyasa şartlarına uygun bir iş fikrine sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapmak istediğiniz iş için gerekli olan sermayeyi de Kosgeb tarafından finanse edebilirsiniz. Gençlerin ticari hayatta daha bilinçli ve girişimci olmaları adına verilen bu eğitimle sizde hiç aklınızda olmayan bir sektörde ticari hayata atılabilirsiniz. Kosgeb tarafından verilen bu eğitimlere katılarak sizde iş kurmak için bir adım atmış olacaksınız.

İş Kuran Gence 150 Bin Lira Devlet Desteği

Gençlerin daha fazla ticari alanda faaliyet göstermesi adına verilen bu destek sayesinde sizde hayalinizdeki işin patronu olabilirsiniz. Finansal yetersizlik nedeni ile hayallerini erteleyenlere büyük bir fırsat olan bu destek sayesinde sizde gerekli desteği alabilirsiniz. Verilen uygulamalı girişimcilik eğitimi programlarına katılan 35 yaş altı bütün Türk vatandaşları bu uygulamaya başvuruda bulunabilirler. Yapacağınız başvurunun kabul edilmesi ile 50 bin lirası tamamen geri ödemesiz olarak hibe türünden 100 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi alabilirsiniz. alacağınız hibe ile işyerinizin açılışı için gerekli olan evrakları hazırlayabilir ve gerekli olan tüm makine, araç, alet ve teçhizat alımını yapabilirsiniz. Bu hibe ve kredi desteği ile sizde Kosgeb Hibesi Alarak Dükkan Açmak için bir an önce Kosgeb kurslarına katılmalısınız.

KOSGEB İşyeri Açma Hibesi Nasıl Alınır?

Dükkan Açmadan Kosgeb Desteği Alabilirsiniz

Geçtiğimiz yıllarda verilen Kosgeb destekleri son yapılan bir düzenleme ile değiştirildi. Bilindiği üzere bu kuruluştan destek almak isteyenler öncelikli olarak yapmak istedikleri iş ile ilgili olan dükkanı açmış olmaları gerekmekteydi. Yani Kosgeb tarafından verilecek olan desteklere başvuruda bulunmak isteyenler önce dükkan açmalı ve sonra başvuruda bulunmalıydı. Buda yeteri kadar sermayesi olmayanlar için büyük sıkıntılara neden oluyordu. İş yeri açmak için bankadan kredi veya farklı yerlerden borç alarak ticarete başlamak bir çok girişimci tarafından mantıklı bulunmuyordu. Bu nedenle bir çok girişimci dükkan açmaktan vazgeçmek zorunda kalıyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına bir değişiklik yapıldı. Artık Kosgeb’e dükkan açmadan başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması sonucunda yani destek almanız onaylanması sonucunda dükkan açabilirsiniz. Bu uygulama vatandaşlar tarafından çok daha iyi karşılanmış ve başvurularda büyük bir artış gözlenmiştir. Bunun en büyük nedeni destek almayı garantiledikten sonra girişimde bulunmak istenmesiydi. Bu sorunun da ortadan kaldırılması ile özellikle gençler Kosgeb imkanlarına daha fazla başvuruda bulunmaya başladılar.

Sizde sermaye yetersizliği neden ile dükkan açmakta zorlanıyorsanız Kosgeb Hibesi Alarak Dükkan Açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılanlar ilgili hibe ve destek için başvuru evraklarını hazırlayabilirler.

Kosgeb tarafından verilen 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteği 2019 yılı itibari ile verilmeyecektir. 1 Ocak 2019 itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında destekler verilmeye başlanmıştır. Yeni destek kapsamında tutarlar artmış olup; Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar, İleri Girişimcilere ise 360 bin TL’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Kosgeb güncel destekler
Kosgeb güncel destekler

Yeni destek hakkında detaylı bilgi almak için Kosgeb engelli kredisi yazımızı inceleyebilirsiniz.


2 yorum

  1. devlet hibeleri var ama yararlana bilinmesi zor kolay bir yönü yok para yiyen aracılar var paramız olsa devletten destek istemeyiz biz aracı istemiyoruz devletten yardım istiyoruz

  2. Çalıştığım güzellik merkezini devir alsam kosgeb dedtek olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir