ilksan kredi hesaplama tablosu 2019

İLKSAN Kredi Tablosu Güncel Oranlar

“İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı” olan İLKSAN, ilkokul öğretmenlerimiz için yardımlaşmayı sağlamak amacıyla kurulan bir çeşit yardım kurumudur. Bu amaçla ilkokul öğretmenlerinden almış oldukları ikraz çerçevesinde maaşlarından kesinti yapılmaktadır. genel ikrazla birlikte gayrimenkul, evlilik, sünnet, tüp bebek, afet, doğum gibi pek çok alanda öğretmenlere yardım amaçlayan bu ikrazı gelin biraz daha yakından tanıyalım. İLKSAN nedir? Hangi alanlarda ikraz verilir? İLKSAN kredi hesaplamaları nasıl yapılır? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için toparladık.

Öğretmen Kredisi Hesaplama Tablosu Oluşturun

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan ve ilk okul öğretmenleri arasında yardımlaşmayı amaçlayan İLKSAN’dan sadece ilk okul öğretmenleri yararlanmamaktadır. Bunun yanında yurt müdürleri, öğretmen adayları ve stajyer öğretmenler, maarif müdürleri ya da müfettişler de bu yardımdan yararlanabilmektedirler. Bu yardımlar çeşitli isimler altında toplanmıştır

Genel İkraz

İlk okul öğretmenlerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen 12, 18, 24, 36 ya da 48 aya kadar varan vadeyle 50 bin TL’ ye kadar kullanılan karşılıklı yardıma denilmektedir.

Sünnet İkrazı

İlk okul öğretmeni çocuğunun sünnet olması durumunda acil nakit ihtiyacı gerekçesiyle  12,18 veya 24 ay vadeyle verilen 5 bin TL’lik karşılıklı yardımdır. Başvuru sırasında bazı belgeler istenmekle birlikte ayrıca çocuğun sünnet olduğunu gösteren son altı ay içerisinde alınmış doktor raporu ve nüfus kayıt örneği istenmektedir.

Evlenme İkrazı

Evlenme yardımından feragat eden üyelere verilen 5 bin TL’lik yardımdır.

İlksan Aidat Sorgulama, Ödeme tablosu pdf listesine ulaşabilirsiniz.

Sağlık İkrazı

Üyenin; kendisine, eşine, çocuklarına, annesine veya babasına hastalıkların tedavisi sebebiyle 2,18 veya 24 ay vadeyle verilen 5 bin TL’lik karşılıklı yardımdır

Afet İkrazı

Afete maruz kalınması halinde üyelere 12,18 veya 24 ay vadeyle verilen karşılıklı yardımdır. yalnız bu yadımın çok çeşitli alt başlığı olmakla birlikte ayrıntılı bilgiye İLKSAN İnternet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Doğum İkrazı

İlk okul öğretmeninin doğum yapması halinde acil nakit ihtiyacı gerekçesiyle 12,18 veya 24 ay vadeyle verilen 5 bin TL’lik karşılıklı yardımdır. İlksan İkraz Bilgileri Sorgulama bağlantısını inceleyin.

İlksan kredi tablosu 

 

Tüp Bebek İkrazı

Tüp bebek tedavisi amacıyla acil nakit ihtiyacının karşılanması için 12,18 ve ya 24 ay vadeyle verilen  bin TL’lik nakit yardımıdır. Başvuru esnasında istenilen belgelere ek olarak tedavi başlangıcını veya bitimine müteakip son 6 ay içerisinde alınmış olan doktor raporu gerekmektedir.

Aile Destek İkrazı

Öğretmen çocuğunun evlenmesi durumunda 12,18 veya 24 ay vadeyle verilen 5 bin TL’lik nakit yardımıdır. Başvuruda istenen belgelere ek olarak ayrıca evlenme tarihini belirten son altı ay içerisinde alınmış nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

Gayrimenkul İkrazı

İlk okul öğretmenlerinin veya eşinin konut ya da arsa satın alması gibi durumlarda;

  • 36 ve 48 ay vadeyle 50 bin TL
  • 60 ay vadeyle 50 bin ile 60 bin TL’arasında bir sefere mahsus olmak kaydıyla verilen karşılıklı yardıma denilmektedir. Bu yardımın kullanılması esnasına üyeye veya eşine ait gayrimenkul alımını ispatlayan tapu belgesi istenmektedir. Başvuru tarihinden en geç bir ay önce yapılması gerekmektedir.

Ayrıca bu ikrazlar emekli sandığı yönetim kararıyla birlikte alınmış olup ek olarak başka yardımlar da bulunmaktadır.

İLKSAN’a Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Sandığın İnternet adresinden üye girişi yaparak online ön başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Ayrıca başvuru formları bölümünde kullanmak istediğiniz ikraz türünü seçerek bu amaçla hazırlanan formun çıktısını alıp doldurabilirsiniz. Formunuzu belirtilen şekilde doldurduktan sonra ilgili yerdeki kurum amirine onaylatıp genel müdürlük adresine şahsen veya maille gönderebilirsiniz. İkraz ödenme günleri haftada 2 kez yapılmakla birlikte bu günler Salı ve Perşembe günleridir. Başvuru evraklarında herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde Genel Müdürlük en geç 8 iş gününe kadar formda belirtilen banka hesabınıza yardımı yatıracaktır.  Bu yardımdan yararlanmak için herhangi bir süre geçmesine de gerek yoktur. Üyeliğin başlamış olması ve aidatın kesiliyor olması yardımlardan yararlanmanız için yeterlidir. Ayrıca kefil de istenmemektedir.

İLKSAN Kredi Hesaplama Tablosu

İkraz hesaplamaları Salı ve Perşembe günleri belirlenecek olan nema oranıyla hesaplanmaktadır. Ödemeler  30 gün üzerinden hesaplanmış olup arada gün farkları olabilmektedir.  İLKSAN hesaplama tablosu ve yarıntılı bilgi için tıklayınız. 

Ayrıca kredi notu az olanlar için kredi veren bankalara ulaşmak için tıklayınız.

İlksan Borcu Sorgulama

Sorgulama vakıf tarafından yapılabilmektedir. Borç sorgulamak için vakfa başvurunuz.

İlksan İkraz İletişim Bilgileri

Telefon numarası : 444 19 43

İletişim Adresi : Demirkapı Sokak Numara 24 Demirlibahçe Maman Ankara

Bir yorum

  1. Ramazan TOPÇU

    ilksan bilgilerimi güncellemek istiyorum
    ADRES ESENLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İSTANBUL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir