Hibe kredisi için nereye başvurulur

Hibe Kredi Almak için Nereye Başvurulur? 2019 Şartları Nelerdir?

Hibe kredi almak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur? Hibe kredi kimlere verilir? Hibe Kredi Şartları 2019 yılında Nelerdir? gibi sorular gelmektedir. Sizde bu soruların cevabını makalemizi okuyarak bulabilir ve almak istediğiniz Hibe Kredilere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu noktada önemli olan ne tür bir hibeye başvuruda bulunmanız olacaktır. Çünkü Devlet tarafından verilen bu tür hibeler farklı bakanlıklar tarafından verildiği için başvuru noktaları ve şekilleri farklılık göstermektedir.

İş Kurmak İçin Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde vatandaşların Devlet tarafından hibe veya faizsiz kredi imkanı ile desteklenmesi ve ticari faaliyetlerde bulunması sağlanmaktadır. Bu hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak isteyenlerin bir çoğu iş kurmak için devlet hibelerine başvuruda bulunmaktadır. Bilindiği üzere öncelikli olarak bayanların, engellilerin ve gençlerin ticari faaliyetlerde bulunmaları adına birbirinden farklı hibe desteği verilmektedir. Bunun en büyük uygulayıcısı ise Kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Sizde iş kurmak için devlet hibesi almak istiyorsanız Kosgeb Birimlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyenlere verilen Hibe ve Faizsiz kredi desteği almak isteyenler gerekli belgeler ile birlikte bağlı bulundukları Kosgeb birimlerine başvuruda bulunmalıdır. Başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımızın başvuru esnasında yanlarında bulundurmaları gereken evrakların neler olduğu aşağıda belirtilmiştir.

 • Kosgeb girişimcilik belgesi (Bu belge Kosgeb ve İşkur ortaklığı ile açılan kurslara katılarak alınır)
 • Yapmak istediğiniz iş ile ilgili iş planı (Kosgeb kurslarında bu planın nasıl olması gerektiği ile ilgili eğitim verilmektedir)
 • Sigortalı olarak çalışmadığınızı belirten belge
 • Kendi adınıza kayıtlı bir iş yerinin olmadığını belirten belge
 • Üzerinize kayıtlı mal bildirimi

Hayvancılık Alanında Verilen Devlet Hibesi Başvuruları

Hayvancılık alanında faaliyet gösteren veya bu alanda yeni bir faaliyette bulunmak isteyenlere Devlet Hayvancılık Desteği Hibe Kredi imkanı sunmaktadır. Sizde verilen hibe veya faizsiz kredi imkanı ile hayvancılık yapabilir veya hali hazırda olan bu işinizi büyütebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler hakkında bilgi vermek istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda verilen Genç Çiftçi Hibesi bu yılda devam edecek. Bu imkan dahilinde 30 bin lira hibe almak isteyenlerin başvurularını 31 Mayıs 2019 tarihine kadar İl veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapmaları gerekecektir. Bunun ile birlikte hayvancılık alanında faaliyet gösterenlere finansal destek vermek amacı ile verilen faizsiz kredi desteği başvuruları ise Ziraat Bankasına yapılmaktadır. Sizde hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak adına verilen bu tür destekleri almak için yukarıda belirttiğimiz birimlere başvuruda bulunabilirsiniz.

Hibe kredi almak için nereye başvurulur?

30 Koyun ve 5 İnek Hibesi Başvurusu

Ülkemizin son zamanlarda et fiyatlarını aşağıya çekmek adına yapmış olduğu ithal et uygulamasını sonlandırmak adına yapılan bir projedir. Tarım ve Orman Bakanı tarafından yapılan açıklamalar ile 3 yıl içerisinde uygulanacak olan bu destek sayesinde ithal et olayının bitirileceği belirtildi. BU kapsamda hayvancılık yapmak isteyenlere 30 koyun veya 5 inek hibe olarak verilecek. Ayrıca bu işi yapmak isteyen bayanların sigortaları devlet tarafından ödenecektir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar ve başvuruların nereye yapılacağı hakkında bilgi aşağıda verilmiştir.

 • Bu işi yapmak isteyen bayanlara ve küçük aile işletmelerine öncelik tanınacaktır
 • Hayvan alımları TİGEM tarafından karşılanacaktır
 • Alınan hayvanlar sigortalanacaktır
 • Daha önceki dönemde verilen hibe uygulamalarından yararlananlar başvuruda bulunamazlar
 • Başvurular il veya ilçe Tarım ve Orman müdürlüklerine yapılacak.

Sizde yukarıda belirttiğimiz Hibe ve Kredi türlerinden hangisine başvuruda bulunacağınızı belirleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur hakkında vermiş olduğumuz bilgiler dahilinde verilecek olan yeni hibeler hakkındaki gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından  verilen hayvancılık desteklemelerinin 2019 yılında da devam edeceği söyleniyor. Genç Çiftçi Projesi ise 2019 yılında da verilecek olup 31 Mayıs 2019 son başvuru tarihi olarak belirlenmiştir.


3 yorum

 1. Ben isletmesini yaptigim oteli satin almak istiyorum ve bunun icin ilk 5 yil odemeksiz faizssiz 10 vadeli kredi kullanmak istiyorum nasil bir yol izlemeliyim

 2. Ben simdi esim ile billikte hayvancılık isine girmek istiyoruz ama ben bu islerden anlamam ama esimin köyüne yerlesip hayvan bakip bu isi yapmak istiyorum ama bilmiyorum bunun icin kredi verir mi ve bu isi öğretilir mi bu isin ticari yönü nasil olur nasil veririr bu hibeler

 3. Merhabalar ben bir hayvancılık hibe kredisi için bilgi almak istiyorum

  300 koyun ve asgari ücret ile denilen bir grup vardı
  Büyük bas hayvan konusun da bilgi alabilir miyim acaba ?

  Ve
  Ne tür şartlar gerekli bilgi verir iseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir