Evde Elektrik Üretin

Evde Elektrik Üretin Paranız Cebinize Kalsın!

Özellikle 2002 yılından beri yapılan %174 elektrik zammından sonra, evin en temel ihtiyaçlarından ve en pahalı ihtiyaçlarından birisi olan elektrikten dolayı eve gelen faturalarımızda çok büyük bir artış görmekteyiz. Teknolojinin de bize verdiği güce dayanarak bu elektrik tüketimini aza indirgeyebilir ve evimizde kullandığımız elektriği devletten değil de alternatif sistemlerden, kolay bir şekilde sağlayabiliriz.

Bunun için çeşitli ve belirli kurallar bulunuyor, en başında ise böylesine ciddi bir konuyu kesinlikle bir uzmana danışmadan iş yapmamanız. Böylelikle, hem yatırımlarınızın yanmasını önleyeceksiniz, hem de böylesine ciddi bir konuda alacağınız yardım, hem sizi, hem ailenizi, hem de evinizi riske etme durumunu sıfıra indirgeyeceksiniz. Öncelikle, evde elektrik üretimini hangi işlevsellikle kullanabileceğinizi ve hangi üretim sistemini seçeceğinizi çok iyi belirlemelisiniz.

Evde Elektrik Üretimi

Eğer, dağlık bir alanda oturuyorsanız rüzgar tribünleri ile elektrik üretimini seçebilir, eğer normal ve düz bir alanda oturuyorsanız güneş sistemi ile elektrik üretimini seçebilir, eğer akarsu ya da nehir gibi bir arazi içerisinde oturuyorsanız ve bu alanın da sahibi siz iseniz, değirmen ile de bir miktar elektrik üretip evinizin elektrik faturasını ciddi manada düşürebilirsiniz. Türkiye içerisinde kullanılan alternatif enerji üretim seviyesini göz önünde bulundurursak, şöyle bir mantığa varabiliriz: henüz Türkiye içerisinde, dağlık alanlar içerisinde bile olsanız tribün ile elektrik enerjisi üretimi bi’ hayli masraflı yani pahalı ve bundan dolayı da uygulanabilirliği çok yok maalesef. Bunun yanında, bu üretim metodunun yanı sıra, üreteceğiniz elektriğin evinize yetmemesi durumu da olabiliyor maalesef. Bunun yerine yapmanız gereken tek şey ise Türkiye’nin, özellikle yazlık bölgelerinde kullanılan enerji sistemi olan güneş enerjisi panellerine yönelmeniz olacaktır.

Böylelikle, evinizin çatısına ya da arka bahçesine kuracağınız güneş panelleri sayesinde, evinizin hem çok büyük bir kısmına elektrik enerjisi verebilir, hem de sıcak suyunuzu çok kolay bir şekilde bedavaya getirebilirsiniz. Bu sistemin en güzel özelliklerinden birisi de; harcamalarınızı yaptıktan sonra, çok kısa bir süre içerisinde kendisini tamamen amorti etmesi ve ardından da size hiçbir şekilde elektrik faturası getirmemek oluyor. Böylelikle, yıllara vurulduğunda, çok büyük bir miktar para, elektrik kurumlarına değil, cebinizde kalmış oluyor.


Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir