Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019 Devlet Destekleri
Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019 Devlet Destekleri

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019 Devlet Destekleri

Ülkemizde yaşamını devam ettiren Engelli Vatandaşlarımızın farklı nedenler ile bankalardan alabilecekleri krediler nelerdir. Hangi bankalar engellilere kredi vermektedir. Engelli maaşı alan vatandaşlarımıza kredi veren bankalar. Herhangi bir iş yerinde çalışmayan engelliler kredi kullanabilir mi? Engellilere Devlet kredisi var mı? Engelli Kredisi Veren Bankalar 2019 şartları ve faiz oranları hakkında merak ettikleriniz.

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bilindiği üzere çalışamayacak derecede engelli olan vatandaşlarımıza Devlet engelli maaşı bağlamaktadır. 3 alda bir verilen bu maaşın toplamı bin lira civarındadır. Bu maaşı gelir olarak göstererek engelli vatandaşlarımız bankalardan kredi talebinde bulunabilirler. Bankalar da almış oldukları engelli maaşı ile orantılı olarak hesapladıkları miktarda kredi vermektedir. Bilindiği üzere kişinin gelin miktarına göre alacağı kredi ve geri ödemesi hesaplanarak kredi tahsis edilmektedir. Engelli maaşı alan vatandaşlarımız bu imkanlar dahilinde Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019 imkanlarına başvuruda bulunabilirler.

Engelli Kredisi Veren Bankalar 2019

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Engelli bireylerin kendi ayakları üzerinde durmaları ve ticari faaliyette bulunmaları adına kredi desteği veren en önemli banka Ziraat Bankası olarak dikkat çekmektedir. Ziraat bankası Engelsiz Destek Paketi kapsamında ticari faaliyette bulunmak isteyen engellilere kredi desteği vermektedir. Verilen bu kredi desteği diğer krediler ile karşılaştırıldığında çok daha düşük faiz oranı ve daha uzun vade imkanı ile çok avantajlı görünmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak adına gerekli olan finansal desteği Ziraat Bankası Engelsiz Destek Kredisi ile karşılayabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu kredi imkanın engellilerin yanında bünyesinde engelli çalıştıran iş yerleri de yararlanabilir. Bankanın vermiş olduğu engelli kredisi 2019 şartları ve imkanları hakkında ayrıntılı bilgi vermek gerekirse;

 • Engellilere özel 60 ay vade imkanı
 • Düşük faiz imkanı ile kredi imkanı
 • 18 yaşının üzerindekilere özel bireysel emeklilik teklifi
 • Bankacılık işlemlerinde ayrıcalıklar

Engellilere Verilen Devlet Destekli Krediler

 Yukarıda da belirttiğimiz gibi engelli vatandaşlarımızın ister engelli maaşları ile isterlerse iş kurmak adına bankalardan kredi kullanabilirler. Bunun dışında girişimci engellilere devlet hibesi ve kredi imkanları da bulunmaktadır. Engelli vatandaşların kendi işlerini kurmaları adına Kosgeb tarafından Engelli Hibesi ve Faizsiz Kredi imkanı verilmektedir. Sizde bu Devlet kuruluşundan hibe veya faizsiz kredi alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bir iş fikrine sahip olan engelli girişimciler Kosgeb tarafından verilen hibe ve kredi imkanlarından yararlanmak isteyen girişimcilerin yapmaları gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmamak
 • Girişimcilik belgesine sahip olmak.(Bu belge kosgeb tarafından açılan kurslara katılarak temin edilmektedir.)
 • Yapmak istediği iş desteklenen işler arasından seçilmesi
 • Daha önceden kosgeb hibe desteklerinden yararlanmamış olmak
 • Yapmak istediği iş ile ilgili iş planı hazırlamak
 • Kosgeb imkanlarına başvuranlar arasında engelli ve bayanlara öncelik tanınmaktadır.

Ziraat Bankası Engelsiz Kredi

Ziraat Bankası tarafından yürütülen güzel bir kredi kampanyası bulunmaktadır. Engellilerin ticari hayata atılmaları ve gerekli olan finansmanın sağlanması amacı ile uygun faiz oranları ile krediler sunulmaktadır. Bu krediden yararlanmak için en az 2 tane faturaya otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. Banka tarafından belirlenen vade 60 aydır. Yapılacak olan diğer bankacılık işlemlerinde bazı indirimler uygulanacaktır. Ayrıca emekli olmak isteyenler için de  çok özel bireysel emeklilik kampanyaları da mevcuttur.

Sizde Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019 imkanları veya Devlet Destekli Engelli Hibe ve Kredilerinden yararlanarak ihtiyacınız olan finansal desteği bulabilir ve kendi iş yerinizi açabilirsiniz.


3 yorum

 1. muharrem şengül

  %99 ÖZÜRLÜ RAPORUM VAR BEN ZİRRAT BANKASINDAN NE GİBİ FAYDLANABİLİRİM ÖYLE BİR HAKKIM VARMI VARSADA BANA RİCA ETSEM YARDIMCI OLURMUSUNUZ YENİ TÜKETİCİ KREDİSİ ALDIM FAİZLER COK YÜKSEK BEN VE BENİM GİBİ ÖZÜRLÜ OLANLARA ZİRAAT BANKASININ TANDIĞI Bİ YASAL HAKKIM VARMI LTFN CEVAB YAZARSANIZ SEVİNİRİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir