Devlet Destekli 40 Kovan Arıcılık Hibe Kredisi 2019
Devlet Destekli 40 Kovan Arıcılık Hibe Kredisi 2019

Devlet Destekli 30 Bin TL. Arıcılık Hibe Kredisi 2019

Arıcılık yapmak isteyenlere verilen devlet hibesi ve kredileri veriliyor. Devlet destekli arıcılık hibe krediler 2019 imkanları ve kovan desteklemeleri ve arıcılık desteklemeleri her yıl devam ediyor. Sizde devlet hibe ve faizsiz kredi imkanı ile arıcılık yapabilir veya hali hazırda olan işinizi büyütebilirsiniz.

Devlet Destekli 30 Bin TL. Arıcılık Hibe Kredisi 2019

Bir çok hayvancılık alanında verilen hibe ve faizsiz kredi uygulaması arıcılık faaliyetleri için de verilmektedir. Ülkemizdeki arı kolonilerinin çoğaltılması ve arıcılık faaliyetlerinin daha düzenli yapılması adına devlet teşvik vermektedir. Bu hibe ve teşvikler sayesinde ülkemizde binlerce vatandaşımızı arıcılık yapmaya başladı. Sizde bulunduğunuz bölgede bu iş yapmak için gerekli olan finansal desteği Devlet Destekli Arıcılık Hibe Kredileri alarak bulabilirsiniz. Bunun için yılın belirli dönemlerinde verilen hibe, faizsiz kredi ve teşviklere başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Arıcılık İçin 30 Bin Lira Hibe

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyen 18 ile 40 yaş arasındaki vatandaşlara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 30 Bin lira hibe vermektedir. Diğer adı ile Genç Çiftçi Arıcılık Hibesi olarak geçen bu destekten yararlanabilirsiniz. Her yıl verilen bu hibe karşılığında 40 arılık bir koloni kurmanız sağlanmaktadır. Bu imkandan yararlanmak isteyenler bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunabilirler. Verilen 30 bin lira arıcılık hibesi almak isteyenler başvuruda bulunmadan önce istenilen şartları taşıyıp taşımadığını araştırmalı ve Genç Çiftçi Kaydını internet üzerinden oluşturmalıdır.

Kimler Arıcılık İçin 30 Bin Lira Hibe Alabilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi arıcılık alanında en büyük destek Genç Çifti Desteği olarak dikkat çekmektedir. Bakanlığın kırsal alandaki nüfusu artırmak ve arıcılık faaliyetlerinin daha etkin yapılması adına verdiği 30 bin liralık desteği almak isteyenlerde aradığı şartlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Başvuru sahibinin 18 ile 40 yaş aralığında olması
 • Başvuru sahibinin herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olması
 • Arıcılık yapmak istediği yerin kendisine ait olması veya kiralamış olması
 • Belirttiği kırsal alanda ikamet etmesi veya burada ikamet edeceğini taahhüt etmesi
 • Bu desteğe başvuruda bulananlar arasında bayanlara ve kalabalık ailelere öncelik tanınmaktadır.
 • Aldığı hibe ile arıcılık yapmak isteyenlerin en az 40 kovanlık bir koloni kurmaları gerekmektedir. Bunun ile birlikte Bakanlık tarafından belirtilen arıcılık malzemelerini tedarik etmeleri gerekmektedir. Bu hibe imkanından yararlanmak isteyenler 40 kolonilik arı ve gerekli malzemeleri tedarik ederek faturalandırması gerekmektedir.

Arıcılık İçin Kredi Veren Bankalar 2019

Yukarıda belirttiğimiz Devlet Destekli Arıcılık Hibe Krediler 2019 imkanlarının dışında isteyenler bankalardan bu iş için kredi kullanabilirler. Hayvancılık kredisi veren bütün bankalar arıcılık yapmak isteyenlere de uygun faiz oranı ve uzun vade imkanı ile kredi kullandırmaktadır. Ziraat Bankası ve Şekerbank bu konuda en çok talep edilen 2 banka olarak dikkat çekmektedir. Arıcılık faaliyetinde bulunmak isteyenler bu bankaların vermiş olduğu Hayvancılık Kredisi 2019 imkanları dahilinde verilen Arıcılık Kredisi 2019 imkanlarından yararlanabilirler. İsteyenler sabit taksitli isteyenler ise yılda bir kez ödemeli olarak bu krediyi kullanabilir.

Ayrıca TKDK tarafından verilen olan destek programları içerisinde IPARD programları kapsamında arıcılık konusunda da destek verilmektedir.

302-2 Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi başlığı altında arıcılık faaliyetleri kurum tarafından 2019 yılında da desteklenecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da arıcılık konusunda yetiştiricilerimize destek verilmeye devam etmektedir. Arılı kovana 10 TL, ana arı 15 TL, damızlık ana arı 40 TL tutarlar ile desteklenecektir.


18 yorum

 1. 40 yaş nedir ya resmen devlet bizimle egleniyi aga .şu milletvekilllikte de bir yaş sınırlaması gelsede bunaklarla uğraşmasa millet.

 2. Profesyonel bir arıcı olarak şöyle söyleyeyim arıcılık öyle göründüğü gibi kolay bir sektör değil. Zamanla yarışıyorsun nektar akımı sonbahara kadar var ülkemizde gart sinekle yaklandinmi nektar akımına ortalığı yer arı ama kovanda bir damla bal olmaz. Yabani hayvanların bölgesine giriyorsun ayı gelip dağıtıyor kovanı vursan 40 bin lira cezası var her yıl yirmi otuz kovan telef ediyor ayı konar göçer bir hayat yaşıyorsun ben sadece her yıl kestane balina çalışıyorum oda iki buçuk üç ay sürüyor

 3. Saka gibi adam kandiryonuz 40 yas nedir benim yerim var hiseli ayirmadikyerleri ama yapamiyorum yas 43 alamiyorum

 4. Emekli Olanlar vermemesi iyi ben sigortalı çalışanın emekli geliyor 100 assa çalışırım sigortam yapmasın diyor is verene devletimizin emekli olanlara is yaptirmasin yapcak olanın da maaş kesin ben 1800 más alıyorum emekli 1500 asa 1000 emekli masi alsa 2500 eder alım gücü emekliye göre hesaplanıyor nasilsa

 5. gürkan yıldız

  40 yaş sınırı şaka gibi, farkında mısınız ama burada arıcılıktan bahsediyoruz olimpik yüzme takımına adam aramıyoruz!

  • Ben de yeni emekli oldum arıcılık yapmak istiyorum yaşım 52 arıcılık için ideal yaş ülke bu fırsat bize verilirse hem ülke ekonomisine hem ailemize katkı sağlarız gereğini devlet büyüklerimizden bekliyorum

 6. İyi günler bu tesvikten emeklilerinde yararlanmasi lazım yaş şartinin kaldirdirilmasi emeklilikte arı yetiştirmek istiyorum 20 tane kovanim var kursuna gidip belge aldım lütfen yaş şartını kaldiriniz emekliligimde boş boş duracagima üretici olmak istiyorum genclerimizde istiyorsa yapsinlar tabii ama birakinda biz emekliler istediğimizi yapalım

 7. Yaşım 51 30 yıl atıcılık yaptım ara verdim emekliyi eşim ve benim belge mız var kredi isriyorum

 8. Adam iş yapmaya gönüllü birşeyler yapa biliyo ama o şartlar yok önemli olan ona destek böyle yüzlerce kişi var yeri toprağı olan zaten öyle böyle yapar yani imkânın var birazda biz verelim gibi birşey

 9. Yeri olana verilen bu destek kredileri yeri olmayan lar çalışma potansiyeli varsa çalışmasın mı kiralanacak yerimiz yok birşeyler yapmam lazım yine parası olan imkanı olan bu işleri yapa biliyor yoksa yok 18 40 yaş arası 45 sen yok önemli olan çalışanı çalşma isteğini olanı iş yapmak isteyene f fırsat vermek yeri olanlar zaten öyle böyle yapar iş yapmaya gönlü varsa

 10. Hüseyin Hasdemir

  Bence ülke ekonomisini güçlendirebilmemiz üretim yapabilmemiz için herkese ihtiyacımız var dolayısıyla verilen hibe ve kredilerin üretim yapabileceğimiz her alanda yaşla sınırlandırılmaması, amaç devletimizin güçlenmesi için, milletimizin gelirinin yükselmesinden gelir, benim düşüncem bu konuların tekrar gözden geçirilmesini talep ediyorum..

 11. Emekliler arıcılık yaparak tüketen değil,üreten olmak istediğinde bu sarlarinizdaki 40 yaş sınırı ceza degilmidir? 18 yaşındaki delikanlınin daha önemli işleri olur,lütfen biraz daha duyarlı olalım,ama üzüm yemek olsun lütfen

 12. Güzel ülke min değerli akillilari bizleri kandırmayı bırakın artık her tesviginizde bir tane absürd şart ınız oluyor.Sadece tv lerde boy boy paramızla reklam yapıp yüzümüze vuruyorsunuz. Ne demek 40 yaş üstüne teşvik yok.Amaç üzümü yemek mi yoksa bağcıyı dovmekmi

 13. İşi yapana verin bırakın yaş sınırını 18 yaşındaki genç giderde bu işi yaparmı kandırmayın milleti

 14. Yaş olarak 53 yaşındayım bu arıcılık yapmak istiyorum ama yaş sınırı onemli mi

 15. Özcan. İŞLEYEN

  Onayınızın Gerçekleşmesi. ve Arıyetiştiricilik. Yolumun Açık Olması Dilegiyle

 16. Özcan. İŞLEYEN

  Tüm Hayvancılık Destek leri için Teşekürederim 2018 Yılı için bir degişikli Yapıp Yaş sınırınızı 18. İle. 45 Yaş aralığı yap manızı Arzederim Saygılarsunarım Gelecek neslin Arıyetişdiricisi ÖZCAN İŞLEYEN. İŞLEYEN ARICILIK TESİSLETİ A.Ş OLMAK DİLEĞİYLE . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir