bayanlara hibe kredisi şartları

Bayanlara Hibe Kredisi Şartları Nelerdir? 2019 KOSGEB!

İş kurmak isteyen bayanlara verilen hibe kredi desteği ile kendi işlerinin patronu olma fırsatı. Finansal sıkıntılar nedeni ile kendine ait bir iş yeri açamayan bayanlara hibe imkanı. Bankaların bayanlara kredi şartları kullanım koşulları hakkında bilgi. İş kurmak isteyen Bayanlara Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Bayanlara kredi veren bankalar arasında en düşük faizi uygulayan hangisi. Sizde kendi işinizi kurmak adına verilen bayanlara hibe kredisi ile ticarete atılabilirsiniz.

Bayanlara Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

Kendi işini kurmak isteyen girişimci bayanlara en büyük destek bilindiği gibi Kosgeb tarafından verilmektedir. Ülkemizde binlerce bayan bu kuruluş aracılığı ile kendi iş yerlerini açmış durumdadır. Pekala bu desteği alan bayanların hangi yolu izlediler ve projeleri kabul edildi. Kosgeb desteklerinden yararlanmak isteyen ev hanımları neler yapmalı. Kenri adına bir iş yeri açmak isteyen Bayanlara Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır. Dükkan açmak isteyen bayanlara Kosgeb ne kadar hibe kredisi desteği vermektedir. Bu ve bunun gibi kafanıza takılan soruların cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Kosgeb Bayanlara Hibe Desteği

Bayanların ticari faaliyette bulunabilmeleri adına verilen en büyük destekçi Kosgeb tamamı geri ödemesiz olarak 50 bin lira hibe vermektedir. Bu kuruluştan hibe desteği  almak için başvuruda bulunanlar arasındaki bayanlara öncelik verildiği için büyük avantaj sahibidirler. Ülkemizdeki girişimci ruhuna sahip olan bayanların başarılı birer işletme kurmaları adına hibe desteğinin yanında eğitim desteği de verilmektedir. Sizde bu Devlet kuruluşu tarafından verilen bu destekler sayesinde başarılı bir işletme kurabilirsiniz. Bayanlara hibe desteği olarak verilen 50 bin liranın yanında 100 bin liraya kadar da faizsiz geri ödemeli kredi imkanı tanınmaktadır. Bunun ile birlikte bir bayan iş kurmak adına buradan 150 bin lira destek alabilir. Sizde açmak istediğiniz  iş yeri için gerekli olan sermayeyi bu şekilde temin edebilir ve başarılı bir işletme kurabilirsiniz.

Bayanlara İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

Bayanlara Hibe Kredisi Nasıl Alınır sorusuna cevap vermeden önce iş yeri açmak isteyen bayanlara kredi imkanlarından bahsetmek istiyorum. Devlet tarafından verilen geri ödemesiz hibe veya faizsiz kredi imkanının yanında isteyenler bayanlara iş kurmak için kredi veren bankalar ile iletişime geçebilirler. Hem Devlet Bankaları hemde özel bankalar girişimci bayanların finansal sıkıntılarını gidermek adına bayan girişimci destek kredisi vermektedir. Bayanlara verilen bu krediler diğer kredilere göre çok daha düşük faiz imkanı ile verilmektedir. Yeteri kadar sermaye sahibi olmayan bayanlar iş kurmak için bankalardan kredi talebinde bulunabilirler.

Hibe Almak İçin Ne Yapılmalı

Kosgeb tarafından ev hanımlarına iş kurma kredileri adına verilen hibelere nasıl başvuruda bulunması gerektiği hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bilindiği üzere son zamanlarda binlerce bayan ve bunlardan bir çoğu daha önceden çalışmamış genellikle ev hanımları bu imkanlar ile hayallerindeki iş yerlerine sahip oldular. Bazıları el becerisi gerektiren ürünler hazırlayıp satmak üzere bazıları ise bilindik ürünlerin pazarlanması adına birer iş yeri sahibi oldular. Sizde yapmak istediğiniz işi belirl

Kosgeb kadın girişimci desteklerinden yararlanabilirsiniz.

eyin ve de Kosgeb bayanlara hibe kredisi almak için başvuruda bulunun. Peki ama Bayanlara Hibe Kredisi Nasıl Alınır diye merak edenlere konuyu biraz daha açalım.Bu noktada bayanların dikkat etmesi gerekenlerin başında girişimcilik belgesi gelmektedir.

Bu belgeye sahip olmayanlar kesinlikle bu imkandan yararlanamazlar. Bunun için başvuruda bulunmadan önce 32 saatlik bir eğitim ile alabileceğiniz bu belge için kurslara katılmanız gerekmektedir. Bunun ile birlikte bu imkandan yararlanmak isteyenlerin yapmak istedikleri işi iyi seçmeleri gerekmektedir. Çünkü yapmak istediğiniz işin Kosgeb tarafından desteklenen işler arasında bulunması gerekmektedir.

Hangi meslek kollarının desteklendiği hakkında dana ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Kosgeb Nace kodlarını inceleyebilirler. Bu işlemleri tamamlayanlar yapmak istedikleri iş ile ilgili bir iş planı hazırlamalıdır. Hazırladıkları iş planı ve girişimcilik belgeleri ile birlikte bağlı bulundukları Kosgeb birimlerine giderek başvuruda bulunabilirler.

Kosgeb tarafından verilen 150 bin TL destek 2019 yılında devam etmemektedir. Bunun yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı verilecektir. Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere standart oranlara ek de destek sağlanacaktır. Girişimciliği Geliştirme Destek Programı hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.


2 yorum

  1. Merhana uluslar arasi nakliyecilik yapiyorum sahıs sirketimi acalı 3 ay oldu devletin hangi desteklerinden yararlanabilirim acaba.işimi geliştirmek istiyorum araç almak istiyorum.

  2. Kuzu besiciliği yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir