Bayanlara Hibe Krediler 2018

Bayanlara Hibe Krediler 2019 Devlet Destekleri

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara hibe kredi verilmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde ev hanımlarına en büyük desteği Kosgeb vermektedir. Bayanların ticari hayatta daha fazla rol almaları ve başarılı işletmelerin kurulması amacı ile Devlet Destekli Hibe verilmektedir. Ev hanımları maddi yetersizlikler nedeni hayalleri kurdukları iş yerlerine bu hibe imkanı ile kavuşuyor. Bayanlara Hibe Krediler 2019 imkanları sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kadınlara Geri Ödemesiz Kredi Veren Yerler içeriğinde devlet dışında verilen desteklerden bahsedilmektedir. Paraya ihtiyacı olan bayanlar okuyabilir.

Bayanlar Kosgeb İle Kalkınıyor

Kadın girişimciler Kosgeb tarafından 50 bin lira iş yeri açmak için geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bu hibe desteğinin yanında verilen eğitimler ile başarılı işletmelerin nasıl kurulması gerektiği ve rekabet ortamında nasıl ayakta durulabileceği anlatılmaktadır. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılan bütün bayanlar bu imkanlardan yararlanabilirler ve hibe başvurusunda bulunabilirler. Sizde Kosgeb tarafından verilen 50 bin lira hibe ile isterseniz kendi işinizi kurabilir veya hali hazırda bulunan iş yerinizi geliştirebilir veya büyütebilirsiniz.

Bayanlara İş Yeri Açmak İçin Destek

Bayanların iş hayatına atılmalarında en büyük desteği veren Kosgeb 50 bin lira hibe imkanından yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında uygulamalı girişimcilik eğitimi kurslarına katılmanız olacaktır. 32 saatlik bu eğitimi başarı bir şekilde tamamlayan bütün bayanlar rahatlıkla yapmak istedikleri iş ile ilgili hibe başvurusunda bulunabilirler. Bu kuruluşta bulunan birimler tarafından yapmış olduğunuz başvurunun değerlendirilmesi ve kabul edilmesi sonucunda  sizde 50 bin lira geri ödemesiz hibe almaya hak kazanabilir ve iş yeri açabilirsiniz. 50 bin lira hibe almaya hak kazanan bayanlara 3 farklı zaman ve miktarda yapılacak olan ödemelerin nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı tabloyu inceleyebilirsiniz.

Bayanlara 50 Bin TL Hibe desteği 2019 yılında devam etmemektedir. 

Ev Hanımlarına Dükkan Açma Fırsatı

Ülkemizde binlerce ev hanımı para kazanmak adına evlerinde üretim, imalat ve benzeri işler yapmaktadır. Bu işlerini bir iş yerinde devam ettirmek isteyenler maalesef maddi imkansızlıklar nedeni ile bir iş yeri açamamaktadır. Bu soruna karşı geliştirilen 50 bin lira ev hanımı hibesi ile ev hanımlarının bu sıkıntıları ortadan kaldırılmaktadır. Evinde belirli sayıda vatandaşa hitap eden marifetli ev hanımlarının daha fazla kitlelere hitap etmesi adına dükkan açmaları adına 50 bin lira hibe desteği verilmektedir. Sizde evinizde belirli türlerden imalat veya üretim yapıyorsanız bu hibe imkanı ile kendi adınıza bir dükkan açabilirsiniz. Son yıllarda bir çok ev hanımı genellikle yemek türü ürünler üzerine dükkan açmaktadır. Ev mantısı, ev tatlısı, börekçi veya ev yemekleri işi yapan dükkan sayısındaki artışın en büyük destekçisi Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Desteği verdiğinden kaynaklanmaktadır. Sizde etrafınızda gördüğünüz bu türden bir iş yerine sahip olmak istiyorsanız bir an önce Kosgeb hibe desteği 2019 imkanlarına başvuruda bulunmalısınız.

Bayanlara hibe desteği 2019

Bayanlar Kosgeb İle Daha Güçlü

Finansal sıkıntılar nedeni ile ticari faaliyette bulunamayan ev hanımlarına yardım eden Kosgeb binlerce bayanın kendi adlarına iş yeri sahibi olmalarına yardımcı olmuştur. Sizde kendi adınıza bir iş yeri sahibi olmak istiyorsanız Kosgeb tarafından desteklenen sektörler listesinde bulunan iş ile ilgili iş planınızı hazırlayarak hibe başvurusunda bulunmalısınız. İş yerinizin açılışından itibaren verilecek olan hibeler ile maddi sıkıntılarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Ayrıca açmış olduğunuz iş yerini büyütmek makine ve teçhizatı değiştirmek adına verilen 100 bin lira faizsiz kredi imkanından da yararlanabilirsiniz. Bu destek ile birlikte 150 bin liraya kadar Kosgeb desteklerinden faydalanmanız sağlanmaktadır. Sizde yıllardır hayalini kurduğunuz bir iş yerine sahip olmak için 50 bin lira kosgeb bayan girişimci desteği uygulamasına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması karşılığında sizde dükkan açmak için 50 bin lira hibe alabilirsiniz.

Kosgeb tarafından girişimcilere verilen 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi 2019 yılında verilmemektedir. Bu desteğin yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında; Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar, İleri Girişimcilere 360 bin TL’ye kadar destek sağlanacaktır. Yeni başlatılan destek için başvurular 1 Ocak 2019 itibari ile başlamıştır. Destek hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir