Ev hanımlarına, Çalışmayan Kadınlara Borç Para Veren Yerler Listesi 2019

Bayanlara Borç Para Verenler Elden Taksitle Nakit İmkanı 2019

Senetle para veren tefeciler haricinde bayanlara borç para verenler mevcuttur. Kadın erkek ayrımı yapmaksızın senet imzalatarak elden para veren yerler haricinde, sadece kadın olduğu için başka amaçlarla maddi yardım yapan beyler gün geçtikçe çoğalmaktadır. Nakit ihtiyacı nedeniyle, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya gibi illerimizde kuyumculara, tefecilere, kredi kartsız satış yapan mağazalara, oto galerilere, ikrazatçılara, faktoring firmalarına başvuruda bulunan kişilerin bir çoğu kredi notu nedeniyle reddedilmektedir. Ancak bu kişilerin bayan olması durumunda, özellikle de bekar bir bayansa borç bulması biraz daha kolaylaşmaktadır.

Çünkü başka amaçlara hizmet eden bu kişiler, bayanın borcu olan krediyi geri ödememesi durumunda farklı yöntemlerle tahsil etmeyi amaçlarlar. Bu durumda bayanın borç para verenlerden aldığı nakdi en kısa sürede kapatması yararınadır. İster bayan olsun ister erkek, tefeci diye adlandırılan kişilerden uzak durmanız yararınızadır.

Bayanlara Elden Taksitle Borç İmkanı

Direkt olarak borç durumu söz konusu olmasa da, sıfır cep telefonu satan mağazalardan taksit taksit cep telefonu alan bayanlar, bu cihazları ikinci el telefon satanlara aynı gün satarak, elden taksitle peşinatsız borç paraya kavuşmuş olmaktadırlar. Ancak bu borcun hesabı yapıldığında, cihazı pahalıya alarak ucuza satan bayan zarar edecektir. Ancak tefeciler veya kötü niyetli kişilerin eline düşmek yerine bu yöntem çok tercih edilmektedir.

Bayanlara Elden Taksitle Borç İmkanı
Bayanlara Elden Taksitle Borç İmkanı

Geri ödememek şartıyla bayanlara borç para verenler isimli içerikte, ilginç para bulma yöntemleri yer almaktadır.

Kadınlara Devlet Destekleri Nelerdir?

Hiçbir Devlet kurumu bayanlara borç para vermez. Sadece her türlü kamu kuruluşun sosyal ekonomik destek paket programlarında kadınlara öncelik ve ayrıcalık tanınır. Örneğin parası olmayan ve yeni bir iş kuran bayan erkeklerden daha fazla hibe ve teşvik almaktadır. Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bağlı birimlerince kalacak yeri olmayan kadınlara barınma imkanı sağlanmakta ve kimsesiz bayanların tüm zorunlu ihtiyaçları karşılanmaktadır. Özellikle erkeklerin şiddetine maruz kalan kimsesiz kadınlar, ve geriye kalan hayatı boyunca Devlet koruma ve güvencesi altına alınmaktadır.

Aynı semtte ikamet etmekte olan 5 bayan arkadaş bir araya gelerek mikro kredi adı verilen devlet desteğine başvurabilmektedir. Bu destek sayesinde faizsiz kredi alınarak küçük bir işletme kurulabilir veya hayal edilen el işi projesi hayata geçirilebilir. Kadınlara Maddi Destek adı altında yeni projeler düzenlenmesi durumunda mikro krediye ilaveten paylaşacağız.

Valilik veya Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da, maddi yardım başvurusu yapan bayanlara, bütçe olanakları çerçevesinde geri ödemesiz para imkanı sağlayabilirler. Süreç şu şekilde işler;

 • Para talep eden bayan dilekçe ve gerekli evraklar ile başvurusunu gerçekleştirir.
 • Bayandan gelir tespit belgesi istenebilir.
 • Talep SYDV kurulunda görüşülür.
 • Bayanın talebi uygun görülürse geçici para yardımı yapılır.

Ev Hanımlarına Özel Banka Kredileri

Herhangi bir iş yerinde çalışmayan, sigortası olmayan, gelir belgesi ibraz edemeyen ev hanımları da düşük miktarlarda kredi taleplerini bankalara ileterek kredi çekebilirler. Bunun en önemli şartı KKB puanlamalarının yeterli olmasıdır. Çünkü daha önce çektiği kredileri ödemeyen, birçok kredi kartına borcu olan, borç aldığı parayı geri ödeme konusunda iyi niyetli olmayan bir bayana hiçbir finansal kuruluş veya banka kredi vermek istemez. Ancak kredi notu düzgün olan her bayan, bankalardan;

Ev Hanımlarına Özel Banka Kredileri
Ev Hanımlarına Özel Banka Kredileri
 • Kredi kartı alabilir,
 • Kredili mevduat limiti kullanabilir,
 • Belirli limitlerde bireysel ihtiyaç kredisi çekebilir.
 • Her üç ihtimal de bayanlara borç para verenler arasında en güvenlisidir.
 • KKB notunuz yerinde ise TEB, İş Bankası, Garanti, Yapı ve Kredi, INGBank, Vakıflar Bankasına başvurabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara ilimizde kadınlara elden taksitle bilezik veya altın satışı yapan kuyumcular da mevcuttur. Bu kuyumculardan elden taksitle satın alınan altınlarda kısa bir süre içinde olsa bayanlara nakit para imkanı sağlar. Ayrıca altın fiyatlarının her yerde aynı olması nedeniyle kuyumculara başvuran kadın, mobil cihazlarda olduğu gibi zarar etmeden nakite kavuşur. Sarrafların elden taksit yöntemi ile altın satmaları ise güven ilişkisine dayanmaktadır. Kredi kartı olan bayan bazı kuyumculardan taksitle altın alabilse de, iş elden taksite gelince durum farklıdır.

Lazım Olabilir!

 • Aile, Kadın, Çocuk ve Özürlü Sosyal Hizmet Danışma Hattı telefon numarası 183
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim telefonu 0 212 511 42 75 olup, Prof. Dr. Kazım İsmail Gürkan Cad. No:10, Cağaloğlu/Fatif İstanbul adresindedir.
 • Kadın dayanışma vakfı telefon numarası 0 212 251 58 50’dir.

Eğer maddi desteğe ihtiyaç duyursanız senet karşılığında veya yasal olarak borç para veren kişi veya kuruluşlara başvurabilirsiniz.


5 yorum

 1. 30 bin tl lik arac almak istiyorum cevab bekliyorum

 2. hayrettin tuysuz

  15000 tl ihtıyacım var arac degıstırecegım

 3. Aramanızı bekliyorum 20000 30000 arası arac almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir