bayanlara hibe kredisi şartları

Bayanlara KOSGEB Hibesi Verilecek (2019)

Çalışmayan ev hanımlarına kendi işlerini kurmaları adına devlet destekli hibe ödemeleri 2019 yılında devam ediyor. Yeteri kadar sermayesi bulunmayan ev hanımlarının ticarete atılmaları adına Kosgeb destek vermeye devam ediyor. Çeşitli nedenlerden dolayı çalışmayan veya kendi işi dışında çalışmak istemeyen ev hanımlarına kendi işini kurma imkanı. Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri sayesinde kendi işlerinin patronu olma yolu açık. Sizde yapmak istediğiniz işi belirleyerek geri ödemesiz devlet hibesi desteği alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Patron Olma Şansı

Bugüne kadar herhangi bir iş yerinde çalışmamış veya çocuklarının bakım nedeni ile sigortalı olarak çalışamayan ev hanımlarına büyük fırsat. Ev hanımlarının ticari faaliyetlerde bulunmaları adına devlet iş kurma destek hibesi vermeye 2019 yılında devam ediyor. Kosgeb aracılığı ile verilen bu imkandan yararlanan binlerce ev hanımı kendi işlerinin patronu oldular. Ayrıca binlerce kişiye istihdam sağlayarak gelir kapısı haline dönüştüler. Birbirinden farklı işler için verilen bu hibenin miktarı 50 bin liradır. Ayrıca Kosgeb tarafından verilen hibe desteğinde bayanlara öncelik tanınmaktadır. Sizde hayalini kurduğunuz iş için bu kuruluştan alacağınız hibe desteği ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Kosgeb girişimcilik belgesi için kursa katılmak olacaktır. 32 saatlik bu kursa her yaştan bayan kayıtsız şartsız katılabilirler.

Ev Hanımlarına Patron Olma Şansı
Ev Hanımlarına Patron Olma Şansı

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi İmkanı

Ev hanımlarının kendi işini kurmaları adına hibe desteğinin yanında faizsiz kredi desteğinden de yararlanma imkanı bulunmaktadır. Yine Kosgeb tarafından finanse edilen faizsiz kredi miktarı 100 bin lira olarak belirlenmiştir. Kosgeb imkanları ile açtığınız bir iş yerinin büyütmesi makine ve teçhizatların artırılması adına verilen bu krediye bütün ev hanımları başvurabilir. Başvurusu kabul edilen ev hanımları teminat göstermek kaydı ile 100 bin liralık faizsiz kredi imkanından yararlanabilirler. Sizde evinizde oturmaktan sıkıldıysanız devlet kuruluşu olan Kosgeb destekleri ile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Hayvancılık Hibe Destekleri

Tarım ve Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyen ev hanımlarına verilen diğer hibe desteğidir. Kırsal alanda tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi adına bu tür hibe desteği alabilirsiniz. Bu destek ile isteyenler sera ürünleri yetiştirebilir, isteyenler ise tohum üretimi yapabilir. Bayanların tarımsal alandaki rolünün artırılması adına verilen bu desteğin miktarı ise 30 bin liradır. Ayrıca ev hanımlarının hayvancılık faaliyetlerinde bulunmaları adına da hibe desteği bulunmaktadır. Küçükbaş veya Büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen ev hanımlarına hayvanlar hibe olarak verilmektedir. İsteyen bayanlara 30 küçükbaş koyun veya 5 İnek devlet destekli hibe olarak verilmektedir. Sizde bu imkanlardan yararlanarak hayvancılık yapmaya başlayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarının kendi işlerini kurmalarına en büyük engel sermaye yetersizliğidir. Bu sıkıntılı durumdan kurtularak iş yeri açmak isteyen bayanlara başta devlet bankaları olmak üzere bir çok banka kredi tahsis etmektedir. Girişimci bayan kredisi adı altında verilen bu kredinin faiz oranları çok daha düşük olmaktadır. Sizde kendi işinizin patronu olmak adına bayan girişimci destek kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. İster Ev Hanımlarına Devlet Hibe Destekleri sayesinde ister ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde dükkan açmak için gerekli olan sermayeyi bulabilirsiniz.

Kosgeb tarafından tüm girişimcilere sağlanan 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi 2019 yılında verilmeye devam etmeyecektir. Bu destek yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı verilecek olup, kadın girişimcilere, diğer girişimcilerden daha fazla tutarlarda destek sağlanacaktır. Destek hakkında detaylı bilgi almak için iş kurmak isteyene hibe ve devlet destekleri yazımızı inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir