Ziraat Bankası Balıkçı Teknesi Kredisi Sıfır Faizli Teşvik!

Balıkçı Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2019

Karadeniz’ de balıkçılık yapan vatandaşa balıkçı kredisi veren birçok bankalar vardır. Tekne satın almak balıkçılara Ziraat Bankası 100 Bin TL. Sıfır faizli Kredi vermektedir. 5 milyon lira kredi çekerek yıllık %4 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Bu faiz aylık %0,33 faize denk geliyor. Ziraat Bankasının Su ürünleri alanında verdiği avcılık kredileri 100 bin liraya kadar olanı sıfır faizlidir.  Ziraat’ten alacağınız finansman ile motorlu veya motorsuz tekne satın alabilirsiniz. Devletin hayvancılık sektöründe devletimizin balıkçılarımıza sağlamış olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için bazı ufak şartlara uygun özellikleri taşımanız yeterlidir.

Su Ürünleri Teşvik Kredileri 100.000 TL. Sıfır Faizli!

Ülkemizde Karadeniz başta olmak üzere Ege ile Akdeniz kıyılarında bir çok vatandaşımız geçimlerini balıkçılık ile sağlamaktadır. Dolayısı ile ekmek teknesi olarak gördükleri teknelerini günü geldiği zaman yenilemek en doğal haklarıdır. Yada baba mesleği olan balıkçık için sıfırdan motorlu veya motorsuz tekne almaları ise günümüz de oldukça doğru bir seçimdir. Yaz kış demeden tüm sezonlarda olta veya ağ balıkçılığı yapan avcılarımız için istedikleri tekneyi alabilmeleri için Ziraat bankası üst limit olarak 5 minyon Türk Lirasına kadar yıllık %4 faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. 100 minyon TL ise hep İŞLETME hemde YATIRIM dönemleri için ise hiç faizsiz olarak krediler 60 ay vadeli olarak avcılarımıza verilmektedir. Bankanın hayvancılık alanında yer vermiş olduğu SU ÜRÜNLERİ adı altındaki imkanları ise RESMİ GAZETE’ye göre şu şekildedir.

Balıkçı Kredisi Veren Bankalara Başvurabilirsiniz!

Ziraat Bankası ” SU ÜRÜNLERİ ” Teşvik Paketi

Yeniden düzenlenen resmi gazete ile daha önceki yıllarda sabit senelik %4 ve 12 ay sonrasında ise %5 olan Ziraat bankası su ürünleri kredileri yeniden tanzim edilmiştir. Buna göre yeni belirlenen faiz oranları ile artık 100 bin Türk Lirasına kadar olan İŞLETME ile YATIRIM kredileri için faiz ortadan kaldırılmıştır. 100.000 Türk lirasının üzerinde nakit kullanmak isteyenler için ise Ziraat Bankası Balıkçı Kredisi Faiz Oranları bu yıl için %50 destek ile yıllık sadece %4 oranına çekilmiştir. İŞLETME ( şuan için balıkçılık ile uğraşıp teknelerini yenilemek isteyenler ) adı altında kredi kullanacak olan avcılarımız için aylık taksit ödemeleri kredi masrafları hariç şu şekildedir.

 • 120.000 TL 12 ay vadeli %0,33 vadeli olarak aylık ödemesi 10.259 TL olacaktır. Toplam geri ödenecek rakam ise; 123,11 TL olmaktadır.
 • 140.000 TL tutarında bir tekne alacak olan avcılarımızın 1 senelik vadeli aylık taksit tutarları 11.269 TL olmaktadır.

Örnek vermiş olduğumuz tekne alımları için Ziraat bankasının kredi faiz oranlarına ait diğer maliyet oranlarını inceleyebilirsiniz.

Su Ürünleri Avcılığı Kredisi

Öncelik ile Ziraat bankasından TEKNE almak için kredi almak için balıkçı olduğunuzu bankaya kanıtlamanız gerekir. Bunun için mevzuat gereği Tarım İl İlçe Müdürlüklerinden PROFESYONEL SU ÜRÜNLERİ RUHSAT TESKERESİ belgesi çıkarmanız gerekmektedir. Bu belge sahipleri şu şartlara da haiz ise rahatlık ile Ziraat bankasından tekne almak için kredilerini alabilirler.

 1. Kredi notu değeri YÜKSEK olması. ( en az 1699 puan ve üzeri )
 2. İPOTEK gösterenler.
 3. Kefil ( 2 kişi, eşleri ile birlikte )
 4. Gelir beyanı

son olarak ise devlete vergi borcu yoktur yazısı. Bu belgeyi herhangi bir vergi dairesinden kimlik belgeniz ile rahatlık ile temin edebilirsiniz. Bu şartları sağlamanız durumunda ŞAHSEN olarak size en yakın Ziraat bankasına başvuru yapmanız işlemlerin başlaması için yeterli olacaktır.

Balıkçı tekneleri için ziraat sıfır faiz avantajı sağlıyor

Denizpazarı sayfasında satılık balıkçı tekneleri bulunmaktadır.  Bu teknelerin bazıları krediye uyumlu iken bazıları ise yaşları ve yıpranmaları neticesinde balıkçı kredilerine uygun değildir. Bu konuda Ziraat Tarım Bankacılığı danışmanları size ayrıntılı bilgi verebilirler.

Balıkçı Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Sıfır veya ikinci el taka, tekne veya motorlu deniz aracı almak isteyen herkese aşağıda yazılı bankalar balıkçı, avcılık ve tekne kredileri vermektedir.

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Şekerbank
 3. Halkbank
 4. İş Bankası
 5. Türkiye Ekonomi Bankası
 6. Denizbank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir